Parkovací systém v Petržalke je spustený presne rok, zaregistrovalo sa už takmer 39-tisíc vozidiel

Parkovanie, petrzalka
Foto: ilustračné, SITA/Branislav Bibel

Za rok od spustenia zaregistrovali do parkovacieho systému v bratislavskej Petržalke takmer 39-tisíc vozidiel.

Cieľom projektu bolo vytvoriť pravidlá pre parkovacie plochy tak, aby boli pre Petržalčanov čo najvýhodnejšie a mohli bezplatne parkovať 24 hodín denne, sedem dní v týždni. Informovala o tom hovorkyňa Miestného úradu Bratislava – Petržalka Mária Halašková.

Parkovacie miesta sa podarilo čiastočne uvoľniť

V Petržalke bolo spolu vyznačených 15 500 modrých parkovacích miest a 1 719 vyhradených parkovacích miest. Zaregistrovalo sa viac ako 35-tisíc rezidentov a sčítanie vozidiel na verejných priestranstvách potvrdilo v priemere 31-tisíc áut, čo je približne o dvetisíc menej ako minulý rok.

„Podarilo sa nám čiastočne uvoľniť parkovacie kapacity pre Petržalčanov vo večerných hodinách a presunúť mimopetržalských vodičov z parkovísk pri bytových domoch na menej atraktívne miesta. V neposlednom rade sme zavedením systému získali cenné informácie, na základe ktorých vieme presne pomenovať konkrétne problémy v jednotlivých lokalitách a hľadať vhodné riešenia,“ uviedol starosta Petržalky Ján Hrčka.

Zmenou prešiel aj systém registrácie

Po roku prešiel veľkou zmenou aj systém registrácie. Dnes sa môžu rezidenti registrovať bez osobnej návštevy prostredníctvom webového formulára alebo pomocou mobilnej aplikácie URBI Parkovanie Petržalka.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján HrčkaMária Halašková