Plavby po Dunaji budú bezpečnejšie, ministerstvo dopravy spustilo prevádzku inteligentných bójí

212432395_4252418298111801_1525358723721954669_n.jpg
Na spustení bójí do prevádzky sa zúčastnila aj štátna tajomníčka rezortu dopravy Katarína Bruncková (vpravo). Foto: www.facebook.com

Ministerstvo dopravy a výstavby spustilo prevádzku inteligentných bójí na Dunaji. Ide o pilotnú prevádzku komponentov automatického identifikačného systému s pomocou pri navigácii, ktorý zásadne zvýši bezpečnosť plavebnej prevádzky na Dunaji.

Informovala o tom v utorok 6. júla prostredníctvom sociálnych sietí štátna tajomníčka rezortu dopravy Katarína Bruncková s tým, že pilotná prevádzka bude trvať do konca novembra 2021.

„Výsledky zúročíme v projekte modernizácie vytýčenia plavebnej dráhy „inteligentnými bójami“ pre celý úsek medzinárodnej vodnej cesty Dunaj. Slovenská republika sa tým zapojí medzi podunajské krajiny, kde bude bezpečnosť plavby opäť vyššia,“ podotkla Katarína Bruncková, podľa ktorej inteligentné bóje nielen zvýšia bezpečnosť plavebnej prevádzky, ale zároveň aj znížia prevádzkové náklady na vytyčovanie plavebnej dráhy v súvislosti so stratou bójí, ktoré nie sú vybavené novým systémom.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Katarína Bruncková
Firmy a inštitúcie MDV Ministerstvo dopravy a výstavby SR