Po zrážke s vlakom zahynulo za posledný mesiac až osem ľudí, železnice potrápili aj požiare

Vlak, koľajnice
Foto: ilustračné, Thinkstock

Od 6. júla do 2. augusta zaznamenali na železničných tratiach deväť prípadov zrážok vlaku s človekom, z toho osem smrteľných. Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) to uviedli v tlačovej správe, ktorú zaslal Denis Dymo z odboru komunikácie a marketingu ŽSR. V uvedenom období zároveň evidovali aj sedem prípadov zrážky vlaku s motorovým vozidlom.

Nehody si vyžiadali jednu obeť. Okrem zrážok s ľuďmi a motorovými vozidlami potrápili spoločnosť v júli aj požiare. Na zastávke Dražovce bol 12. júla hlásený požiar staničnej budovy založený neznámym páchateľom. Na druhý deň, 13. júla horela aj budova ŽSR v Trnave.

Rušňovodiči v uvedenom období nahlásili aj niekoľko prípadov ukladania kameňov či neznámych predmetov na koľajnice a rovnako aj prípady hádzania kameňov na idúci vlak. Počas jazdy osobného vlaku v úseku Markušovce – Spišské Vlachy 22. júla súprava narazila do skaly, ktorá bola položená na koľajnicovom páse. Pri náraze bol poškodený pluh na rušni.

Železničiari evidujú v letnom období zvýšený počet krádeží a vandalizmu. Verejnosť preto prosia, aby bola všímavá k dianiu na železnici a pri zistení podozrivého konania či pohybu cudzích osôb na železnici či v blízkosti majetku ŽSR kontaktovala políciu a zabránila trestnej činnosti.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie ŽSR Železnice Slovenskej republiky