Po zrekonštruovanej električkovej trati na Špitálskej v Bratislave už jazdia električky

Električky - Bratislava
Foto: SITA/Diana Černáková.

Mesto spolu s Dopravným podnikom Bratislava vykonalo kompletnú rekonštrukciu celej Špitálskej ulice od Kamenného námestia po Americké námestie. 

BRATISLAVA 21. decembra (SITA) – Po zrekonštruovanej električkovej trati na Špitálskej ulici v Bratislave už jazdia električky. Na dnešnom brífingu o tom novinárov informoval primátor hlavného mesta Ivo Nesrovnal.

Dodal, že mesto spolu s Dopravným podnikom Bratislava (DPB) vykonalo kompletnú rekonštrukciu celej Špitálskej ulice, od Kamenného námestia po Americké námestie, vrátane výhybiek a opravy zastávok. “Opravili sme tiež povrch vozovky od Kamenného námestia po ulicu 29. augusta, ako aj cyklotrasu,“ uviedol ďalej Nesrovnal.

Električka v Bratislave
Kompletne zrekonštruovaná bola celá Špitálska ulica, od Kamenného námestia po Americké námestie, vrátane výhybiek a opravy zastávok. Foto: SITA/Diana Černáková. Foto: ilustračné, SITA/Diana Černáková.

Kolaudačné rozhodnutie pre trať na Špitálskej

Podľa hovorkyne Bratislavského samosprávneho kraja Lucie Forman po získaní potrebných dokladov vydal kraj ako špeciálny stavebný úrad pre mestské dráhy kolaudačné rozhodnutie na trvalú prevádzku zrekonštruovanej električkovej trate na Špitálskej ulici. Podmienkou bolo právoplatné stavebné povolenie. Keďže sa voči nemu nikto neodvolal, povolenie nadobudlo právoplatnosť v utorok 19. decembra.

Práce po dočasnom zastavení pokračovali od konca septembra

Stavebné práce na električkovej trati na Špitálskej ulici v Bratislave začiatkom septembra dočasne zastavili. Ministerstvo dopravy a výstavby SR rozhodlo, že stavba električkovej trate nie je povolená v súlade so zákonom, pretože v procese sú viaceré pochybenia. Práce pokračovali od 26. septembra.

Pre stavebné práce na Špitálskej ulici od 1. augusta presmerovali električkové linky 3, 4 a 9 obojsmerne. Úsek opravovali od zastávky na Kamennom námestí po odbočenie električiek za križovatkou Mickiewiczova – Americké nám. – Špitálska.

Rekonštrukcia električkovej trate po dočasnom zastavení bola obnovená v závere septembra. Foto: SITA/Diana Černáková.

Rekonštrukcia trate je financovaná zo zdrojov hlavného mesta

Cieľom opravy bola komplexná rekonštrukcia koľajového zvršku a nástupíšť. Projekt rieši opravu dvojkoľajnej električkovej trate bez zmeny smerového a výškového vedenia so zabudovaním antivibračných a protihlukových opatrení.

Zhotoviteľom stavby za 2 532 067 eur bez DPH je spoločnosť EUROVIA SK, a.s. DPB rekonštrukciu električkovej trate na Špitálskej ulici financuje zo zdrojov Hlavného mesta SR Bratislavy, mesto Bratislava je 100-percentným akcionárom Dopravného podniku Bratislava.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom