Počas návštevy pápeža budú obmedzenia aj na letisku v Bratislave, cestujúci by mali prísť skôr

Letisko M. R. Štefánika v Bratislave
Letisko M. R. Štefánika v Bratislave. Foto: ilustračné, SITA/Branislav Bibel

Letisko M. R. Štefánika v Bratislave upozorňuje cestujúcich na obmedzenia, ktoré sú plánované v dňoch 12. až 15. septembra v súvislosti s návštevou pápeža Františka na Slovensku.

Vyššia koncentrácia bezpečnostných zložiek

Ako letisko informovalo v tlačovej správe, odporúčajú cestujúcim, aby sa v dané dni dostavili na letisko minimálne 2,5 hodiny pred svojím odletom a brali ohľad na možné zdržanie pri doprave z letiska alebo na letisko.

V súvislosti s návštevou Svätého Otca nebude na Letisku M. R. Štefánika obmedzená prevádzka pravidelných ani charterových letov. Všetky linky teda budú vybavované podľa aktuálneho letového poriadku,“ uviedol hovorca letiska Matúš Hrabovský. Na letisku však bude podľa neho vyššia koncentrácia bezpečnostných zložiek a platiť bude sprísnený bezpečnostný režim.

Krátke uzávery ciest

Počas presunu delegácií sú podľa hovorcu plánované krátke uzávery príjazdovej aj odjazdovej cesty, konkrétne Ivanskej cesty medzi obchodným centrom IKEA a letiskom, a to v oboch smeroch. „Počas uzávery ciest nebude premávať MHD, motorovým vozidlám nebude umožnený vstup ani výjazd z areálu letiska. Čas uzávery ciest sa v prípade meškania letov môže zmeniť,“ upozornil Hrabovský. Dodal, že cestujúcim, ktorí majú odlietať v čase dopravných obmedzení, odporúča dostaviť sa na letisko s časovým predstihom aspoň 2,5 hodiny pred plánovaným odletom.

Konkrétne sú uzávery Ivánskej cesty plánované v nedeľu 12. septembra v čase od 15:30 do 16:00, v utorok 14. septembra v čase od 7:30 do 8:05 a v čase od 19:15 do 19:45 a v stredu 15. septembra v čase od 13:00 do 13:35.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Pápež František
Firmy a inštitúcie Letisko M. R. Štefánika