V Bratislavskom kraji budú počas sviatkov premávať autobusy iba v obmedzenom režime

Foto: Slovak Lines

Prímestská autobusová doprava v Bratislavskom kraji bude počas Veľkej noci premávať vo víkendovom a sviatočnom režime. V dnešnej tlačovej správe o tom informoval PR špecialista Bratislavskej integrovanej dopravy (BID) Miroslav Staník. Slovak Lines, ktorý prímestskú dopravu zabezpečuje, chce umožniť cestovanie do práce ľuďom, ktorých profesia to vyžaduje, ostatných cestujúcich vyzýva, aby cestovanie zvážili.

Kedy môžete cestovať?

„Naším cieľom je, aby aj počas nadchádzajúcich sviatkov bola zabezpečená možnosť cestovať primárne ľuďom v profesiách, ktoré sú nevyhnutné napríklad pre poskytovanie zdravotnej starostlivosti, sociálnych služieb pre odkázaných, pre zamestnancov predajní potravín, lekární a drogérií, bezpečnostných zložiek, ale aj ďalších potrebných profesií,“ uviedla generálna riaditeľa BID Zuzana Horčíková.

Tá zároveň vyzvala ľudí, ktorí počas nadchádzajúcich dní nebudú dochádzať do práce alebo k lekárovi, aby dôkladne zvážili svoju cestu verejnou hromadnou dopravou a dodržiavali hygienické opatrenia.

Spoje budú premávať vo víkendovom režime

V stredu 8. apríla a vo štvrtok 9. apríla budú spoje prímestskej autobusovej dopravy premávať podľa cestovných poriadkov platných v sobotu, vrátane pridaných a posilových spojov.

Na Veľký piatok 10. apríla budú autobusové spoje premávať podľa cestovných poriadkov platných vo sviatok.

V sobotu 11. apríla budú regionálne autobusové spoje premávať v sobotnom režime bez pridaných a posilových spojov.

Na Veľkonočnú nedeľu 12. apríla a Veľkonočný pondelok 13. apríla budú prímestské autobusové spoje premávať ako vo sviatok.

„Od utorka 14. apríla budú spoje regionálnej autobusovej dopravy premávať opäť podľa cestovných poriadkov platných v sobotu, vrátane pridaných a posilových spojov,“ uvádza BID.

Lístky si treba kúpiť vopred

„Nič nie je pre nás dôležitejšie ako zdravie cestujúcich a našich vodičov. Preto apelujeme na našich cestujúcich, aby dodržiavali pravidlá, ktoré majú za cieľ nás všetkých chrániť,“ povedal generálny riaditeľ Slovak Lines Pavol Labant.

Cestujúci sú povinní nosiť ochranné rúška či adekvátnu náhradu zakrývajúcu nos a ústa, môžu do autobusu nastupovať iba zadnými dverami a nemôžu obsadzovať prvých osem miest vpredu v autobuse.

V prípade cestujúcich bez predplatného cestovného je povinnosť kupovať si cestovné lístky elektronicky vopred cez mobilnú aplikáciu IDS BK.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Miroslav StaníkPavol LabantZuzana Horčíková
Firmy a inštitúcie Bratislavská integrovaná dopravaSlovak Lines