Počas víkendov a sviatkov bude v Bratislavskom kraji výhodnejšie používať integrovanú dopravu

Vodič autobusu
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Na všetkých linkách zaradených do Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji (IDS BK) bude možné cez víkendy a sviatky cestovať výhodnejšie.

Počas platnosti jedného denného cestovného lístka môžu dvaja dospelí a až tri deti neobmedzene cestovať a urobiť si tak zaujímavý výlet kdekoľvek po Bratislave alebo v regióne Bratislavského kraja.

Informovala o tom v pondelok v tlačovej správe hovorkyňa Bratislavskej integrovanej dopravy (BID) Eva Vozárová.

Prestupovanie je neobmedzené

Počas sobôt, nedieľ a dní pracovného pokoja môže s držiteľom základného nezľavneného denného cestovného lístka cestovať aj ďalšia dospelá osoba a tri deti do veku 18 rokov.

Podmienkou takéhoto využitia je, že v skupine cestujúcich je minimálne jeden dospelý a jedno dieťa. Lístok platí podľa Vozárovej v rozsahu zónovej a časovej platnosti u všetkých dopravcov zaradených do IDS BK.

Počas platnosti lístka je s ním možné neobmedzene prestupovať a kombinovať dopravné prostriedky na území, pre ktoré je lístok zakúpený.

Denný cestovný lístok je k dispozícii v papierovej alebo v elektronickej podobe, elektronický lístok je podľa hovorkyne BID ešte výhodnejší.

Cestovať môžu celé rodiny

„Ak si zakúpite denný cestovný lístok na 24 hodín pre zóny 100+101 (územie Bratislavy) za štyri eurá, môže s vami počas voľných dní v rámci týchto zón na jeden lístok cestovať celá rodina, spolu až dvaja dospelí a až tri deti,“ vysvetlila. Rovnaké pravidlo sa vzťahuje aj na 72- a 168- hodinové cestovné lístky.

Cestovné lístky na 24 a 72 hodín si môžu záujemcovia kúpiť v papierovej podobe na predajných miestach dopravcov a vo vybraných automatoch, a v elektronickej podobe v označovačoch cestovných lístkov a v mobilnej aplikácii IDS BK. 168-hodinové cestovné lístky sú dostupné len v mobilnej aplikácii IDS BK.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Eva Vozárová
Firmy a inštitúcie Bratislavská integrovaná doprava