Počet cestujúcich Letiska Viedeň sa prepadol o vyše 75 percent, výrazné zlepšenie očakávajú až po lete

Austria Virus Outbreak
Cestujúci na letisku Viedeň-Schwechat výrazne ubudli. Foto: archívne, SITA (AP Photo/Ronald Zak)

Počet pasažierov, ktorí využili služby spoločnosti Letisko Viedeň, vrátane letísk na Malte a v Košiciach, v minulom roku klesol o 75,6 percenta na 9,7 milióna. Cez letisko vo Schwechate vlani prešlo zhruba 7,8 milióna cestujúcich, čo bolo v porovnaní s predchádzajúcim rokom menej o 75,3 percenta.

Počet pasažierov letiska na Malte sa znížil o 76,1 percenta na 1,748 milióna a počet cestujúcich na letisku Košice sa prepadol až o 82,6 percenta na 96 248. Spoločnosť Letisko Viedeň o tom informovala v tlačovej správe, ktorú zverejnila vo štvrtok.

Firma predpokladá, že počas prvých troch až šiestich mesiacov tohto roka bude letecká doprava naďalej slabá, ale výrazný rast počtu pasažierov očakáva v druhej polovici roka. V súčasnosti Letisko Viedeň prognózuje, že za celý rok 2021 dosiahne príjmy v objeme 430 miliónov eur a mierny konsolidovaný čistý zisk v sume 4 milióny eur.

Letisko Viedeň má rozhodujúci vplyv v spoločnosti KSC Holding, a. s., ktorá je väčšinovým 66-percentným vlastníkom košického letiska. Spoločnosť Letisko Košice – Airport Košice, a. s. vznikla v máji 2004, eviduje základné imanie 31,14 milióna eur. Štát vlastní v košickom letisku cez ministerstvo dopravy a výstavby 34 percent akcií.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Letisko Viedeň - Schwechat