Počet cestujúcich na bratislavskom letisku v apríli vzrástol o 27 percent

Foto: bts.aero

Letisko M. R. Štefánika v apríli tohto roka vybavilo 152 721 pasažierov, čo je druhý najvyšší počet v uvedenom mesiaci v jeho histórii.

BRATISLAVA – Letisko M. R. Štefánika v Bratislave vybavilo v apríli tohto roka 152 721 cestujúcich, čo je medziročne viac o 27 %. Počet pasažierov je zároveň druhý najvyšší v uvedenom mesiaci v histórii najväčšieho domáceho letiska.

„Počas štyroch mesiacov roka vybavilo letisko spolu na prílete a odlete už viac ako 506 tisíc cestujúcich. Je to nárast o 21 % v porovnaní s rovnakým obdobím vlani,“ informoval generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Letiska M. R. Štefánika Jozef Pojedinec.

Vzrástla preprava do Londýna, Kyjeva, Skopje a Prahy

Spomedzi zabehnutých spojení za štyri mesiace vzrástla preprava na linkách do Londýna, Kyjeva, Skopje a Prahy. „Veľmi dobre sa ujali aj novšie linky, napríklad do Sofie, Varšavy či Bologne. V letných mesiacoch očakávame úspešný nástup nových pravidelných spojení, medzi ktorými sú populárne destinácie ako Burgas, Malta, Pafos i Solún,“ dodal Pojedinec.

Počet cestujúcich na bratislavskom letisku za štyri mesiace dosiahol vyše 506 tisíc a vzrástol o 21 percent. Foto: bts.aero.

Počet letov za štyri mesiace stúpol o sedemnásť percent

Letisko vybavilo v apríli spolu 2 453 letov, teda odletov a príletov, pričom ich počet medziročne stúpol o 34 %. Počet letov za štyri mesiace vzrástol o 17 % na 7 914. Preprava leteckého nákladu v apríli vzrástla o 35 %.

Spoločnosť Letisko M. R. Štefánika – Airport Bratislava, a. s., je zapísaná v Obchodnom registri SR od mája 2004, disponuje základným imaním vo výške 292,43 mil. eur. Spoločnosť je v úplnom vlastníctve štátu, Ministerstvo dopravy a výstavby SR spravuje všetky jej akcie od septembra 2014, kedy prevzalo od Fondu národného majetku SR jeho podiel vo výške 50,30 %.

Letisko Bratislava
Letisko vybavilo za štyri mesiace takmer osemtisíc letov pri náraste o 17 percent. Foto: SITA/Jozef Jakubčo.
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Letisko M. R. Štefánika