Počet pasažierov Letiska Viedeň oproti minulému roku výrazne vzrástol, stále je to menej ako pred pandémiou

Letisko Viedeň.
Foto: ilustračné, viennaairport.com.

Vplyv pandémie ochorenia COVID-19 na počet pasažierov spoločnosti Letisko Viedeň, vrátane letísk na Malte a v Košiciach, je naďalej zreteľný. V novembri služby spoločnosti využilo zhruba 1,447 milióna pasažierov, čo bolo šesťnásobne viac ako v rovnakom mesiaci pred rokom, ale stále o 50,2 percenta menej ako v novembri 2019. Firma o tom informovala v tlačovej správe, ktorú zverejnila v utorok.

Viedenské letisko v novembri evidovalo 1,116 milióna cestujúcich, čo bol v medziročnom porovnaní tiež šesťnásobný rast, ale oproti novembru 2019 išlo o pokles o 53,3 percenta. Letisko Malta za november hlásilo 493 201 cestujúcich, čo bolo o 35,9 percenta menej ako pred koronakrízou. Cez Letisko Košice minulý mesiac prešlo 23 461 pasažierov. Oproti novembru 2019 to bol pokles o 33,7 percenta.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Letisko Viedeň má rozhodujúci vplyv v spoločnosti KSC Holding, a. s., ktorá je väčšinovým 66-percentným vlastníkom košického letiska. Spoločnosť Letisko Košice – Airport Košice, a. s. vznikla v máji 2004, eviduje základné imanie 31,14 mil. eur. Štát vlastní v košickom letisku cez ministerstvo dopravy a výstavby 34 % akcií.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Firmy a inštitúcie Letisko Viedeň - Schwechat