Počet pasažierov Letiska Viedeň stúpol o viac ako 17 percent, čísla sa zvýšili aj Košiciam a Malte

Letisko Košice
Foto: archívne, SITA/Jozef Jarošík.

Počet pasažierov, ktorých v júni vybavila spoločnosť Letisko Viedeň, vrátane letísk Malta a Košice, medziročne vzrástol o 17,4 percenta na 3,8 mil. ľudí.

Vzrástol aj počet cestujúcich na Malte

Viedenské letisko evidovalo medziročný rast počtu pasažierov o 19,7 percenta na viac ako 2,98 milióna.

Počet ľudí, ktorí v júni cestovali cez letisko na Malte, vzrástol o 8,8 percenta na vyše 721 tisíc. Letisko Košice tiež evidovalo zvýšenie počtu cestujúcich, a to o 17,7 percenta na 61 931.

Spoločnosť Letisko Viedeň o tom informovala na svojej internetovej stránke.

Z Viedne sa lietalo viac aj Ďaleký východ

Celkový počet pasažierov viedenského letiska smerujúcich do destinácií v západnej Európe sa v júni medziročne zvýšil o 19,9 percenta a počet cestujúcich do východnej Európy vzrástol o 20 percent.

Osobná letecká preprava z Viedne do Severnej Ameriky stúpla o 35,6 percenta a do destinácií v Afrike o 17,3 percenta. Počet cestujúcich na Ďaleký východ sa zväčšil o 4,6 percenta a stúpol aj počet pasažierov smerujúcich na Blízky východ, a to o 22,2 percenta.

Letisko Viedeň má rozhodujúci vplyv v spoločnosti KSC Holding, a. s., ktorá je väčšinovým, 66-percentným, vlastníkom košického letiska. Spoločnosť Letisko Košice – Airport Košice, a. s. vznikla v máji 2004, eviduje základné imanie 31,14 mil. eur. Štát vlastní v košickom letisku cez ministerstvo dopravy a výstavby 34 % akcií.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom