Počet pasažierov Letiska Viedeň v júni stúpol o 9,3 percenta

Letisko Viedeň
Foto: viennaairport.com.

Viedenské letisko a letiská Malta a Košice minulý mesiac spolu vybavili zhruba 3,2 milióna cestujúcich.

VIEDEŇ – Počet pasažierov, ktorých vybavila spoločnosť Letisko Viedeň vrátane letísk Malta a Košice, v júni medziročne stúpol o 9,3 percenta na približne 3,2 milióna. Za celý prvý polrok sa zvýšil o 7,6 percenta na 15,1 milióna cestujúcich.

Viedenské letisko v júni dosiahlo medziročný rast počtu pasažierov o 7,9 percenta na vyše 2,494 milióna. Letisko na Malte minulý mesiac evidovalo rast počtu pasažierov o 14,6 percenta na 663 088 ľudí a počet pasažierov letiska Košice stúpol o 12,1 percenta na 52 528. Spoločnosť Letisko Viedeň o tom informovala v stredu na svojej internetovej stránke.

Letisko Viedeň.
Letisko Viedeň. Foto: viennaairport.com. Foto: ilustračné, viennaairport.com.

Najviac vzrástol počet cestujúcich na Ďaleký Východ

Celkový počet cestujúcich z viedenského letiska, ktorí smerovali do východnej Európy, v júni medziročne vzrástol o 5,2 percenta a počet pasažierov cestujúcich do západnej Európy stúpol o 5,7 percenta. Výrazne vzrástol počet cestujúcich na Ďaleký východ, a to o 41,9 percenta. Počet pasažierov smerujúcich na Blízky východ sa zvýšil o 5,7 percenta a do Severnej Ameriky sa zväčšil o 3,6 percenta. Preprava cestujúcich do destinácií v Afrike medziročne stúpla o 37,8 percenta.

Letisko Viedeň má rozhodujúci vplyv v spoločnosti KSC Holding, a. s., ktorá je väčšinovým 66-percentným vlastníkom košického letiska. Spoločnosť Letisko Košice – Airport Košice, a. s. vznikla v máji 2004, eviduje základné imanie 31,14 mil. eur. Štát vlastní v košickom letisku cez ministerstvo dopravy a výstavby 34 % akcií.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Letisko Viedeň - Schwechat