Poprad začne s rekonštrukciou mosta na Mnoheľovej ulici, počas prác bude úplne uzavretý

most
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Mesto Poprad nechá na budúci rok zrekonštruovať most na Mnoheľovej ulici v blízkosti konkatedrály a hlavnej pošty. Ako pre agentúru SITA povedala hovorkyňa mesta Jarka Hlaváčová, s opravou sa začne na jar, pričom ukončená by mala byť v lete. Pôjde na ňu viac ako 205-tisíc eur bez DPH.

Práce bude realizovať víťaz verejného obstarávania, popradská spoločnosť SLOV-VIA, s ktorou už mesto uzatvorilo zmluvu.

Zvýši sa zaťažiteľnosť mosta

Samospráva už v minulosti upozornila na zhoršený stav mosta v centre mesta, ktorý často využívajú ľudia smerom k alebo z autobusovej či vlakovej stanice. Rekonštrukciou chce mesto zároveň zvýšiť jeho zaťažiteľnosť.

V rámci prác sa mostný zvršok aj nosná konštrukcia vybúrajú, počíta sa tiež s hydroizoláciou mosta. Až potom bude nasledovať betonáž ríms a ďalšie práce. Počas prác bude most plne uzavretý, osadené tam bude dočasné dopravné značenie.

Opravou prešiel aj most na Alžbetínskej ulici

Pred dvoma rokmi mesto nechalo obnoviť aj neďaleký most na Alžbetinej ulici. Popradská samospráva vtedy investovala do prác 212-tisíc eur. Rekonštrukcia bola nevyhnutná pre veľmi zlý a nevyhovujúci stavebno-technický stav mosta.

Úpravu má za sebou aj most v mestskej časti Matejovce. Išlo o súčasť prác na dobudovaní chýbajúcich chodníkov za približne 256-tisíc eur bez DPH.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jarka Hlaváčová
Firmy a inštitúcie SLOV-VIA