Posilnená doprava v ZSSK aj RegioJete vo veľkonočnom období

Vlak ZSSK
Vlak Železničnej spoločnosti Slovensko. Foto: slovakrail.sk.

Železničná spoločnosť Slovensko vypraví dva mimoriadne rýchliky a sedemnásť posilových vlakov. RegioJet posiluje vlaky, aj autobusy. 

BRATISLAVA – Železničná spoločnosť Slovensko, a. s., (ZSSK) aj RegioJet, a. s., posilňujú na Veľkú noc dopravu. ZSSK vypraví dva mimoriadne rýchliky a sedemnásť posilových vlakov. RegioJet posiluje vlaky, aj autobusy.

ZSSK vypraví počas veľkonočného obdobia dva mimoriadne vlaky. Rýchlik R 11609 (Bratislava hl. st. 13:51 – Košice 19:38) vypravia v stredu 28. marca. Druhý mimoriadny rýchlik R 11610 (Košice 14:16 – Bratislava hl. st. 20:14) pôjde v utorok 3. apríla. Na oba vlaky, ktoré aktuálne ponúkajú voľné miesta, je možné zakúpiť si rezervácie.

Vybrané pravidelné linky posilnia podľa možností

ZSSK vypraví aj sedemnásť posilových vlakov zapracovaných v platnom cestovnom poriadku a s ohľadom na technické možnosti budú posilňované aj vybrané pravidelné linky. „Cestovné lístky a miestenky je možné zakúpiť si v pokladniciach ZSSK alebo prostredníctvom internetového obchodu. Cestujúcim odporúčame, aby si v záujme osobného komfortu vo vlaku včas zabezpečili miestenky, hoci väčšina vlakov ZSSK nie je povinne miestenková,“ uviedol riaditeľ odboru komunikácie a hovorca ZSSK Tomáš Kováč.

ZSSK - vlak
Ilustračné foto: SITA/Ivan Fleischer.

Vlakom z Prahy do Bratislavy a Košíc pridajú vozne

„Medzi Prahou a Bratislavou vypravujeme počas Veľkej noci až osemvozňové súpravy, medzi Prahou, Žilinou, Tatrami a Košicami na vybraných spojoch dokonca až 13-15 vozňové súpravy, ktoré naraz prevezú viac ako šesťsto cestujúcich,“ informoval koordinátor PR a komunikácie RegioJetu Martin Žarnovický.

„RegioJet posilňuje aj svoje autobusy, a to najmä na linkách z Prahy do Brna, Bratislavy a Budapešti, z Bratislavy do Nitry a Banskej Bystrice a až na dvojnásobný počet posilníme aj autobusy z Prahy cez Brno do Košíc,“dodal Žarnovický. Počas sviatkov ich dopravu využíva o 20 až 30 percent viac cestujúcich oproti iným dňom.

Vypravujú tri vlaky denne v oboch smeroch

Na trase Praha – Žilina – Tatry – Košice vypravujú v každom smere tri vlaky denne, rovnaký počet vlakov vypravujú aj medzi Bratislavou, Brnom a Prahou, a to v oboch smeroch. Navyše nočné vlaky z Prahy zachádzajú až do Michaloviec a Humenného. Posilové vozne dávajú do predaja ich dispečeri ešte 24 hodín pred odchodom vlaku. Záujem o posledné lístky je však veľmi veľký, preto odporúčajú cestujúcim neustále sledovať ich rezervačný systém.

Ilustračné foto: SITA/Jozef Jakubčo.
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie RegioJet