Praktická výučba v autoškolách sa pozastavuje, povolená bude iba dištančná výučba teórie

Autoškola, študent, inštruktor
Foto: ilustračné, Getty images

Ministerstvo dopravy a výstavby SR od stredy 24. februára pozastavuje praktickú výučbu v autoškolách. Povolená bude iba dištančná výučba teórie. Ako informoval hovorca ministerstva Ivan Rudolf, na základe odporúčania rezortného hygienika sa od stredy pozastavuje COVID automat pre autoškoly.

Príliš vysoké riziko

Dôvodom je vývoj epidémie na celom Slovensku. COVID automat pre autoškoly podľa Rudolfa spustí rezort hneď, ako sa situácia zlepší a hygienici to povolia.

„Tento krok nás mrzí, no musíme rešpektovať odporúčanie hygienikov a aj zhoršujúcu sa epidemickú situáciu. Počty nakazených sú stále mimoriadne vysoké, v tejto situácii musíme myslieť na všeobecnú ochranu zdravia. Viem, že autoškoly pristupovali v uplynulom týždni k praktickej výučbe zodpovedne, riziko nákazy je však podľa odborníkov jednoducho privysoké,“ uviedol minister dopravy Andrej Doležal.

Kurz sa predĺži

Okrem COVID automatu pre autoškoly vydalo ministerstvo automaty aj pre ďalšie kurzy, tieto zostávajú v účinnosti.

Naďalej platí, že ak účastník vodičského kurzu nestihne zložiť skúšky v zákonnej lehote 12 mesiacov od prihlásenia sa do vodičského kurzu pre opatrenia proti šíreniu koronavírusu, jeho kurz sa predĺži o dobu, ktorá uplynie od začiatku platnosti obmedzujúcich opatrení až po ich ukončenie.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej DoležalIvan Rudolf
Firmy a inštitúcie MDV Ministerstvo dopravy a výstavby SR