Premávka na D1 v Bratislave za polrok vzrástla o päť percent

Foto: Pixabay.com Ilustračné foto: pixabay.com.

Najväčší dopravný nápor bol na diaľnici D1 v Bratislave v deň pred veľkonočnými sviatkami. V tento deň dosiahla intenzita dopravy od 66-tisíc vozidiel na úseku medzi križovatkami Ovsište a Pečňa až po 150-tisíc vozidiel na úseku medzi križovatkami Prievoz a Ružinov. V pracovných dňoch sa v Bratislave v prvom polroku pohybovalo po diaľnici od 58-tisíc do 125-tisíc vozidiel denne.

Intenzita dopravy na diaľnici D1 v Bratislave v prvom polroku tohto roka vzrástla zhruba o 5 % oproti rovnakému obdobiu vlaňajška. Najväčší dopravný nápor zažila bratislavská D1 v deň pred veľkonočnými sviatkami. „V tento deň sme namerali od 66-tisíc vozidiel na úseku od križovatky Ovsište po križovatku Pečňa až po 150-tisíc vozidiel na úseku od križovatky Prievoz po križovatku Ružinov,“ informovala v pondelok hovorkyňa NDS Michaela Michalová.

„V priemerných pracovných dňoch sa v Bratislave v prvom polroku 2016 pohybovalo po diaľnici od 58-tisíc do 125-tisíc vozidiel denne, čo predstavuje nárast o skoro 5-tisíc vozidiel na každom úseku oproti vlaňajšku,“ dodala.

Medzi dopravne najvyťaženejšie úseky v hlavnom meste SR patrí úsek D1 od križovatky Vajnory po križovatku Ovsište. Na území Bratislavy tvorí D1 významnú spojnicu medzi najväčšou mestskou časťou Petržalka a mestskými časťami Ružinov, Vrakuňa a Podunajské Biskupice.

NDS pripravuje projekty nového bratislavského obchvatu na D4 a rozšírenia D1. Tie podľa diaľničiarov pomôžu znížiť intenzitu dopravy na najvyťaženejších bratislavských diaľničných úsekoch, keďže doprava by sa mala rovnomernejšie rozdistribuovať predovšetkým po vybudovaní obchvatu D4 a rozšírení D1.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie NDS Národná diaľničná spoločnosť