Preprava cez Letisko Viedeň klesla o vyše 73 percent a situácia sa stále nelepší

Austria Virus Outbreak
Cestujúci na letisku Viedeň-Schwechat výrazne ubudli. Foto: archívne, SITA (AP Photo/Ronald Zak)

Letisko Viedeň naďalej pociťuje dopady pandémie koronavírusu. Letisko vo Schwechate v marci prepravilo 215 637 pasažierov. V porovnaní s marcom 2020, keď služby letiska využilo zhruba 800-tisíc cestujúcich, to znamená pokles o 73,3 percenta. Spoločnosť o tom informovala vo štvrtok. V marci 2019 letisko prepravilo asi 2,4 milióna pasažierov.

S nástupom prvej vlny infekcií v Európe v marci minulého roka Letisko Viedeň po prvý raz pocítilo dopady pandémie koronavírusu. Počty cestujúcich sa odvtedy nachádzajú výrazne pod predkrízovými hodnotami. Letecká preprava patrí medzi odvetvia, ktoré sú pandémiou najviac postihnuté.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Cez letisko na Malte minulý mesiac v porovnaní s marcom 2020 prešlo o 81,1 percenta menej pasažierov. Letisko v Košiciach evidovalo medziročný pokles o 77,3 percenta.

Letisko Viedeň má rozhodujúci vplyv v spoločnosti KSC Holding, a. s., ktorá je väčšinovým 66-percentným vlastníkom košického letiska. Spoločnosť Letisko Košice – Airport Košice, a. s. vznikla v máji 2004, eviduje základné imanie 31,14 milióna eur. Štát vlastní v košickom letisku cez ministerstvo dopravy a výstavby 34 percent akcií.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Letisko Viedeň - Schwechat