Doprava vo Svrčinovci bude plynulejšia, diaľničiari začali s realizáciou semaforov

Logo NDS
Foto: ilustračné, SITA/Peter Rusko

Národná diaľničná spoločnosť, a. s. (NDS) začala s realizáciou semaforov vo Svrčinovci (okres Čadca). Tie zvýšia plynulosť dopravy počas uzávery tunelov Svrčinovec a Poľana na úseku diaľnice D3 a umožnia operatívne regulovať premávku. Ako v utorok informovala NDS v tlačovej správe, novovybudovaná svetelná signalizácia pomôže predchádzať kolónam v prípade mimoriadnych situácií, ktoré vedú k uzavretiu diaľničných tunelov.

Semafory s kamerovým dohľadom

„Nové cestné riešenie spočíva v zmene neriadenej stykovej križovatky ciest I/11 a I/12 na križovatku dynamicky riadenú cestnou dopravnou signalizáciou, teda semaformi s kamerovým dohľadom,“ uviedla hovorkyňa NDS Michaela Michalová. Ďalší semafor umiestnia pred vstupom do obce Svrčinovec v časti Zátky.

„Doplnené zariadenia budú zabezpečovať plynulosť dopravy na obchádzkovej trase v prípade uzavretia tunelov Svrčinovec a Poľana,“ priblížila Michalová.

NDS bude môcť vďaka novej cestnej svetelnej signalizácii spoločne s políciou operatívnejšie regulovať dopravu, čo umožní predchádzať kolónam najmä kamiónov v tejto lokalite.

S prácami začali v októbri

„S prácami na osadení semaforu pred hraničným priechodom ČR/SR sme začali v polovici októbra, ich koniec je naplánovaný na prelom novembra a decembra 2019,“ poznamenala Michalová.

„Križovatka vo Svrčinovci aj s ďalšími doplnenými zariadeniami bude kompletne dokončená pred letom budúceho roka,“ dodala hovorkyňa NDS.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Michaela Michalová
Firmy a inštitúcie NDS Národná diaľničná spoločnosť