Prešovský kraj chce zrekonštruovať kľúčové úseky v Pieninách a rozšíriť cestu z výstupišťa pltí

cestári, oprava cesty
Foto: ilustračné thinkstockphotos.com

V Pieninách sa plánujú investície do zlepšenia dopravnej infraštruktúry za 3,5 milióna eur, Prešovský samosprávny kraj tam chce zrekonštruovať viaceré kľúčové úseky.

Požiadali o nenávratný finančný príspevok

Sme v procese verejného obstarávania, pred podpisom zmluvy s úspešným uchádzačom v projekte druhej etapy Modernizácie Pieninského národného parku. Rekonštruovať budeme úseky ciest Veľký Lipník – Červený kláštor – Spišská Stará Ves a horský priechod Magura. Ide o takmer 22 kilometrov ciest za zhruba 3,5 milióna eur,” konkretizoval riaditeľ Správy ciest PSK Marcel Horváth.

Kraj tiež požiadal o nenávratný finančný príspevok z programu cezhraničnej spolupráce Slovensko – Poľsko Interreg na rekonštrukciu úseku cesty Hniezdne – Kamienka pri vstupe do Pienin. Projektová žiadosť je už pripravená na podanie v prvej polovici septembra tohto roka.

Cesta z výstupišťa pltí

Ďalšou novinkou je investičný zámer v obci Lesnica v okrese Stará Ľubovňa. „Ide o rozšírenie cesty vedúcej z výstupišťa pltí smerom do obce, ktorá v súčasnosti nespĺňa parametre cesty III. triedy. Uvedomujeme si, že kvalitná infraštruktúra je pre rozvoj turizmu v tomto regióne nevyhnutná,” uviedol predseda PSK Milan Majerský, podľa ktorého chce kraj investíciami zlepšiť prístup do turisticky cenného územia.

„Som rád, že rokovania s vedením PSK priniesli svoje ovocie. Myslím si, že Pieninský národný park si zaslúži pozornosť nielen kraja, ale aj samotnej vlády,” doplnil starosta Lesnice Ján Gondek.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Milan Majerský
Firmy a inštitúcie PSK Prešovský samosprávny kraj (VÚC)