Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
cestári, oprava cesty
Foto: ilustračné thinkstockphotos.com
10. 09. 2019 11:39 Cestná dopravaPrešovský kraj od NasaDoprava.skSITA

Prešovský kraj chce zrekonštruovať kľúčové úseky v Pieninách a rozšíriť cestu z výstupišťa pltí

V Pieninách sa plánujú investície do zlepšenia dopravnej infraštruktúry za 3,5 milióna eur, Prešovský samosprávny kraj tam chce zrekonštruovať viaceré kľúčové úseky.

Požiadali o nenávratný finančný príspevok

Sme v procese verejného obstarávania, pred podpisom zmluvy s úspešným uchádzačom v projekte druhej etapy Modernizácie Pieninského národného parku. Rekonštruovať budeme úseky ciest Veľký Lipník – Červený kláštor – Spišská Stará Ves a horský priechod Magura. Ide o takmer 22 kilometrov ciest za zhruba 3,5 milióna eur,” konkretizoval riaditeľ Správy ciest PSK Marcel Horváth.

Kraj tiež požiadal o nenávratný finančný príspevok z programu cezhraničnej spolupráce Slovensko – Poľsko Interreg na rekonštrukciu úseku cesty Hniezdne – Kamienka pri vstupe do Pienin. Projektová žiadosť je už pripravená na podanie v prvej polovici septembra tohto roka.

Cesta z výstupišťa pltí

Ďalšou novinkou je investičný zámer v obci Lesnica v okrese Stará Ľubovňa. „Ide o rozšírenie cesty vedúcej z výstupišťa pltí smerom do obce, ktorá v súčasnosti nespĺňa parametre cesty III. triedy. Uvedomujeme si, že kvalitná infraštruktúra je pre rozvoj turizmu v tomto regióne nevyhnutná,” uviedol predseda PSK Milan Majerský, podľa ktorého chce kraj investíciami zlepšiť prístup do turisticky cenného územia.

„Som rád, že rokovania s vedením PSK priniesli svoje ovocie. Myslím si, že Pieninský národný park si zaslúži pozornosť nielen kraja, ale aj samotnej vlády,” doplnil starosta Lesnice Ján Gondek.

K téme

Prešovský kraj zaviedol nové autobusové spojenie, linky dovezú turistov k Opálovým baniam Prešovský kraj sa chce uchádzať o nevyčerpané peniaze EÚ na dopravnú infraštruktúru

Témy

Viac k osobnosti z článku

Bezplatné novinky emailom z dopravy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Prokurátor Kováčik odmieta podozrenia voči svojej osobe, vraj ide iba o účelovú diskreditáciu Foto: Ministerka Matečná prišla do parlamentu na bicykli, propagovala ekologickú dopravu Voľby by vyhral Smer-SD pred progresívcami, SNS a Matovičovo OĽaNO majú rovnakú podporu Minister Kamenický trvá na vyššej dani na cigarety, je ochotný rokovať s Dankom a návrh zmierniť Europoslanci budú hlasovať o zložení Európskej komisie, vypočujú aj Šefčoviča Na zmenu zdravotnej poisťovne ostávajú necelé 2 týždne!

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X