Prešovský kraj nechá opraviť cestu medzi Spišským Štvrtkom a Kežmarkom za milión eur

oprava cesty
Foto: ilustračné, Getty Images

Prešovský samosprávny kraj zmodernizuje cestu druhej triedy II/536 medzi Spišským Štvrtkom a Kežmarkom. Práce za takmer jeden milión eur bude realizovať víťaz verejného obstarávania, bratislavská spoločnosť Strabag, s. r. o.

Vyplýva to z oznámenia vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie. Projekt bude financovaný z fondov Európskej únie v rámci Integrovaného regionálneho operačného programu. Pôvodne odhadovaná celková hodnota zákazky bola viac ako 1,8 mil. eur bez DPH. Celková hodnota zákazky po obstarávaní je 968 387,14 eur bez DPH. Cieľom projektu je zlepšenie dopravnej mobility v okresoch Kežmarok a Levoča.

Práce sa budú týkať úseku s dĺžkou 7 732 metrov. Ten sa začína približne 200 metrov pred obcou Abrahámovce a končí sa asi 100 metrov za odbočkou na Tvarožnú v Kežmarskom okrese. V rámci stavebnej úpravy sa počíta s výmenou a opravou povrchu vozovky, vymenia a doplnia sa aj záchytné bezpečnostné zariadenia zvodidiel. V úsekoch, kde je šírka krajnice nedostatočná na osadenie zvodidla, sa uvažuje nad jej rozšírením. Doplní sa aj meteorologická stanica a obnoví vodorovné dopravné značenie. Zároveň vybudujú nový cestný priepust.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie PSK Prešovský samosprávny kraj (VÚC)Strabag