Prešovský kraj pripravuje rekonštrukciu dvoch úsekov ciest pri Kolbasove za takmer 100 tisíc-eur

oprava cesty, rekonštrukcia, cestári
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Správa a údržba ciest Prešovského samosprávneho kraja pripravuje rekonštrukciu dvoch úsekov cesty II/558 v katastri obce Kolbasov v okrese Snina. Cestári vyhlásili vo Vestníku verejného obstarávania verejnú súťaž na zhotoviteľa stavebných prác v rámci 2. etapy modernizácie cestného spojenia medzi Prešovským samosprávnym krajom a Zakarpatskou oblasťou Ukrajiny.

Odhadovaná hodnota opravy úseku Topoľanská križovatka – Kolbasov dlhého takmer 2,5-kilometra a necelého kilometra úseku Kolbasov – križovatka Ruský Potok je takmer 800-tisíc eur bez DPH (960-tisíc eur s DPH). Lehota na predkladanie ponúk je do piatka 6. augusta.

Čo zahŕňajú stavebné úpravy?

Ako vyplýva zo zverejnených podkladov, predmetom zákazky je stavebná úprava cesty, ktorá tvorí významné napojenie obcí na okresné mesto Snina s napojením na cestu I/74.

V rámci stavebnej úpravy je navrhnutá stabilizácia, respektíve zosilnenie krajníc a krytu vozovky, rekonštrukcia odvodnení a priepustov, ako aj kompletná modernizácia dopravného značenia. Takisto doplnenie dopravných zariadení a osadenie bezpečnostných prvkov – zvodidiel.

Opravované za plnej premávky

Predmet zákazky zahŕňa aj zriadenie, prevádzku a následné odstránenie staveniska, vypracovanie dokumentácie skutočného realizovania stavby, geodetické zamerania a vypracovanie všetkých ostatných geodetických podkladov potrebných k preberaciemu konaniu a odovzdaniu stavby.

Úseky budú opravovať za plnej premávky. Práce majú trvať 240 dní.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie PSK Prešovský samosprávny kraj (VÚC)