Prešovský kraj spolu s autobusovými dopravcami predĺžil súťaž Zbieraj zelené kilometre

vodič vodicský preukaz veková hranica autobus kamion Gettyimages
Foto: ilustračné, Getty Images

Prešovská župa predĺžila súťaž Zbieraj zelené kilometre, ktorej cieľom je jazdiť prímestskou autobusovou dopravou a platiť za lístok čipovou kartou. Cestujúci môžu súťažiť až do 30. apríla budúceho roku.

Súťaž ovplyvnila koronakríza

Ako vysvetlila Lea Heilová z oddelenia komunikácie a propagácie Úradu PSK, k predĺženiu súťaže pristúpila samospráva spolu so svojimi dopravcami – SAD Prešov, SAD Poprad, SAD Humenné a BUS Karpaty Stará Ľubovňa, najmä na základe zrušenia prezenčnej formy vyučovania na stredných a vysokých školách a tiež pre zvýšenie počtu zamestnancov, ktorí pracujú z domu.

Cestujúci, ktorí sa doposiaľ do súťaže nezapojili, tak môžu podľa Heilovej urobiť kedykoľvek počas nasledujúcich piatich mesiacov.

Stačí, ak zaregistrujú svoju dopravnú čipovú kartu prímestskej autobusovej dopravy alebo študentskú kartu cez aplikáciu či web ubian.sk. Hlavnou myšlienkou je zbierať tzv. zelené kilometre a šetriť tak životné prostredie.

Nazbierané kilometre neprepadnú

„Župa ubezpečuje cestujúcich, že doteraz nazbierané kilometre im neprepadnú, ale presunú sa do ďalšieho roka. Pri cestovaní prímestskou autobusovou dopravou PSK sa im ďalšie zelené kilometre pripočítajú,“ uistila Heilová.

Kto nazbiera najviac zelených kilometrov u dopravcov PSK, získa pripravené ceny. Krajská samospráva chce odmeniť ako študentov, tak aj pracujúcich, ktorí sa do súťaže zapoja.

Samospráva spustila súťaž ešte 16. septembra v rámci Európskeho týždňa mobility. Pôvodne sa mala ukončiť 31. decembra. Celé podmienky súťaže sú zverejnené na webe PSK.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Lea Heilová
Firmy a inštitúcie BUS Karpaty Stará ĽubovňaPSK Prešovský samosprávny kraj (VÚC)SAD HumennéSAD PopradSAD Prešov