Prímestské autobusy v Banskobystrickom kraji jazdia i naďalej v prázdninovom režime

sad zvolen autobus
Foto: SITA/Peter Rusko

Prímestská autobusová doprava v Banskobystrickom samosprávnom kraji (BBSK) premáva naďalej v prázdninovom režime.

Dôvodom je podľa informácií zverejnených na sociálnej sieti pretrvávajúca nepriaznivá epidemiologická situácia a prijaté celoštátne opatrenia – zatvorenie škôl. Takýto grafikon bude predbežne platiť do 17. januára.

Rozšírený prázdninový režim

Do zimných prázdnin platil v kraji pre prímestskú dopravu už od 1. novembra takzvaný rozšírený prázdninový režim s upravenou premávkou niektorých spojov.

Viac o téme: Koronavírus

Ako pre agentúru SITA uviedla hovorkyňa BBSK Lenka Štepáneková, posledné dva mesiace minulého roka boli ešte otvorené základné školy, preto premávali niektoré spoje navyše.

Situáciu vyhodnocujú

„Aktuálne sú však všetky školy zatvorené, preto pokračuje pre krajskú autobusovú dopravu prázdninový režim,“ doplnila hovorkyňa a dodala, že krajská samospráva a krízový štáb kraja budú aktuálnu situáciu naďalej vyhodnocovať.

„Cestovné poriadky na nasledujúci týždeň bude kraj upravovať podľa vývoja epidemiologickej situácie a v nadväznosti na rozhodnutia vlády SR,“ uvádza krajská samospráva s tým, že aktualizované cestovné poriadky sú dostupné na webových stránkach dopravcov SAD Zvolen a SAD Lučenec, a tiež na www.cp.sk.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Lenka Štepáneková