Raritný diaľničný semafor v Prešove definitívne vypnú vo štvrtok

|
Ilustračné foto: SITA/Viktor Zamborský.

Bez obmedzení sa nové prepojenie vjazdu do Prešova z diaľnice D1 spustí od 7. augusta. 

PREŠOV 25. júla (SITA) – Niekoľko zmien čaká v najbližších dňoch vodičov využívajúcich vjazd do Prešova a výjazd z neho z diaľnice D1. Tou najpodstatnejšou je vypnutie semaforu, ktorý bol doteraz raritnou súčasťou diaľničného spojenia z Prešova smerom na Poprad.

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa mesta Prešov Veronika Kemtóny-Gazdová, semafor, ktorý doteraz koordinoval protismernú jazdu vozidiel na diaľnicu do a z Prešova, vypnú vo štvrtok 27. júla o 8:00. Súčasne sa otvorí aj príjazdová vetva od Popradu v smere do Prešova na cestu I/18.

Vjazd na diaľnicu z Prešova v smere na Poprad uzavrú na deväť dní

Vozidlá prichádzajúce od Malého Šariša budú prechádzať cez okružnú križovatku pod mostom a pripájať sa na novú príjazdovú vetvu do Prešova.

V sobotu 29. júla od 6:00 bude nasledujúcich deväť dní zatvorený vjazd na diaľnicu z Prešova v smere na Poprad, keď sa bude môcť vyjsť na diaľnicu až v Širokom. Stane sa tak pre odstránenie dočasného dopravného značenia.

„Po jeho odstránení budú mať motoristi od 7. augusta od 5:00 zabezpečený vjazd do Prešova z diaľnice aj výjazd z nej na Poprad bez akýchkoľvek obmedzení,“ dodala hovorkyňa.

Motoristi už prichádzajú od Popradu do Prešova po novej ceste

Dokončeniu plynulého napojenia diaľnice D1 v smere z Popradu do Prešova dlhé roky bránili nevysporiadané pozemky. Národnej diaľničnej spoločnosti sa v minulom roku podarilo s ich majiteľom dohodnúť na odkúpení, za čo mu na základe súdnoznaleckého posudku zaplatili zhruba 150-tisíc eur.

Práce na stavbe realizuje spoločnosť Skanska SK za 1,99 milióna eur od septembra minulého roka. Od minulého týždňa už motoristi prichádzajú do šarišskej metropoly v smere od Popradu po novom cestnom úseku.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom