Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Vlak spoločnosti RegioJet. Foto: SITA/Jana Birošová.
21. 05. 2019 13:01 Železničná doprava od NasaDoprava.skSITA

RegioJet nasadí na trati Bratislava – Komárno od septembra poschodové vozne

Dve vlakové súpravy s dvojposchodovými vozňami majú zvýšiť prepravnú kapacitu najvyťaženejších spojov jazdiacich v rannej a popoludňajšej špičke.

Vlakový dopravca RegioJet plánuje na trati Bratislava – Dunajská Streda – Komárno nasadiť od nového školského roka vlaky s dvojposchodovými vozňami. Dve súpravy zostavené z poschodových vozňov by mali na tejto trase premávať od 2. septembra tohto roku.

Cieľom je podľa spoločnosti zvýšiť prepravnú kapacitu najvyťaženejších spojov jazdiacich v rannej a popoludňajšej špičke.

„Poschodové vozne budú nasadené na ranný vlak 4308 s odchodom z Dunajskej Stredy do Bratislavy vo všedné dni o 6:15. Vďaka ich nasadeniu sa navýši kapacita na sedenie o ďalších 100 miest. Podobne sa to bude týkať aj ďalších spojov, na ktoré budú súpravy nasadené,“ uviedla riaditeľka vlakovej a autobusovej dopravy RegioJet Ivana Kašická.

Mohli byť už skôr, zabrzdila ich administratíva

Navýšenie kapacity vlakovej dopravy na trase Bratislava – Komárno poschodovými vozňami mohlo prísť už skôr. Celý projekt však zdržali administratívne procesy.

„Rezort dopravy bol pripravený financovať zvýšenie kapacity poschodovými vlakmi už pred letnými prázdninami. To však kvôli schvaľovacím procesom a technickej príprave na prevádzku, ktorú musia tieto poschodové vozne absolvovať, nebolo možné,“ uvádza RegioJet.

Vlak RegioJetu na trati Bratislava – Komárno. Foto: regiojet.sk.

Nasadenie poschodových vozňov nadväzuje podľa RegioJetu na prvú fázu posilnenia kapacít vlakov, ktoré spoločne s Ministerstvom dopravy a výstavby SR spoločnosť realizovala od 18. februára tohto roku. Vtedy na vybrané spoje na trase Bratislava – Komárno a späť nasadil klasickú súpravu zostavenú z rýchlikových vozňov RegioJet.

Vďaka tomu mohol uvoľnenú kapacitu využiť na posilnenie iných spojov denne o vyše 600 miest.

Počet cestujúcich stále rastie

Počet cestujúcich na tejto trase, na ktorej RegioJet prevádzkuje regionálne vlakové spoje na objednávku Ministerstva dopravy a výstavby SR, výrazne rastie. Za prvé tri mesiace roka tu totiž vlaky RegioJet prepravili 1,27 milióna cestujúcich. V porovnaní s rovnakým obdobím predchádzajúceho roka je to nárast o 87 %.

„Hlavnými dôvodmi pokračujúceho silného nárastu počtu cestujúcich je rast počtu obyvateľov v novo postavených rezidenčných oblastiach v obciach Žitného ostrova a tiež vstup RegioJetu do Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji,“ tvrdí spoločnosť.

Nárastu vlakovej dopravy nahráva aj komplikovaná situácia v cestnej doprave v súvislosti s výstavbou diaľnice D4R7.

Odporúčané články

RegioJet bude cez leto opäť prevádzkovať autobusovú linku do Splitu a ďalších letovísk Slovak Lines očakáva najväčší nápor na autobusovej linke medzi Bratislavou a Viedňou

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom z dopravy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Tigrica ušla z národného parku a unavená prespala celý deň v posteli vystrašeného Inda Video: Bezpečne a v limite, Sagan aj na zadnom kolese splnil v 13. etape Tour de France misiu Čaputová by nemala zasahovať do vnútorných problémov iných štátov, podľa Danka môže poškodiť vzťahy Glosa: Silikónové implantáty by nemali byť dôvodom na preukaz ŤZP Gál rozhodol o nevyhostení Vinogradova, podľa právnikov to môže spôsobiť medzinárodnú blamáž Prezidentka Čaputová rozumie túžbam komunity LGBTI, zároveň chápe aj obavy o stav rodín

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X