RegioJet plánuje prevádzkovať nový vlak z Bratislavy cez Brno do Prahy

RegioJet, vlak
Foto: archívne, RegioJet

Nový vlak bude z Bratislavy vychádzať každé ráno o 8:47 a do Prahy príde o 12:42.

Súkromný dopravca RegioJet plánuje prevádzkovať nový vlak z Bratislavy cez Brno a Pardubice do Prahy. Slovenskú a českú metropolu bude od 2. septembra spájať štyrikrát denne v každom smere. „Reagujeme tak na časté podnety cestujúcich, ktorí si želali pridať spojenie vlakmi RegioJet, ktoré by odchádzalo z Bratislavy v ranných hodinách a späť by sa vracalo až večer,“ informovala spoločnosť.

Vlak dopravcu v Bratislave. Foto: RegioJet.
Jazda bude trvať necelé štyri hodiny

Nový vlak bude z Bratislavy vychádzať každé ráno o 8:47 a do Prahy príde o 12:42. V opačnom smere z Prahy bude vychádzať až podvečer o 17:21 a do Bratislavy sa vráti o 21:12. Jazda bude trvať tri hodiny a 51 minút. „Nové spojenie bude ideálne pre cestujúcich, ktorí cestujú na služobné cesty či denne dochádzajú za školou do Českej republiky,“ uvádza dopravca. Okrem týchto vlakov ponúka RegioJet aj skoré ranné spojenie Bratislavy a Prahy, ktoré vychádza zo Slovenska o 5:45.

Stevard vo vlaku. Foto: RegioJet.
Vlaky využilo za polrok štyri a pol milióna ľudí

RegioJet prepravil počas prvého polroka 2018 svojimi vlakmi na Slovensku, v Českej republike a Rakúsku takmer 4,5 milióna cestujúcich. Medziročne tak jeho služby využilo skoro o milión cestujúcich viac. Ide o medziročný nárast o 23 %. Do konca roka chce RegioJet prepraviť spoločne so svojimi autobusmi 16 miliónov cestujúcich.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie RegioJet