RegioJet podal v ČR žalobu na FlixBus

FlixBus
Foto: FlixBus. Foto: FlixBus.
Konkurenčný boj sa presúva na súd

Spoločnosti RegioJet a Student Agency podali na mestský súd v Prahe žalobu na spoločnosť FlixBus. Informoval o tom hovorca RegioJetu Aleš Ondrůj. FlixBus čelí žalobe pre nekalú súťaž. RegioJet ho obviňuje z toho, že cenami nižšími ako náklady sa dlhodobo snaží vytlačiť ostatných dopravcov z českého trhu.

RegioJet vyhlasuje, že podľa znaleckých posudkov, ktoré si nechal vypracovať, FlixBus viac ako rok po vstupe na český trh ponúka ceny, ktoré pokrývajú 55 % jeho nákladov.

Ako zdroj financií údajne využíva „takmer neobmedzené finančné zdroje“. Tie má k dispozícii od medzinárodných finančných skupín, ktoré ho vlastnia.

Podľa žaloby FlixBus sa pokúša vytvoriť v ČR monopol. Ako RegioJet tvrdí, akonáhle by sa FlixBusu podarilo ovládnuť český trh, výrazne by zvýšil ceny cestovného. To údajne spravil v Nemecku.

FlixBus: Ceny nastavujeme v súlade s pravidlami

Hovorkyňa spoločnosti FlixBus Martina Čmielová. Foto: flixbus.sk.

FlixBus má na to však iný pohľad. Ako pre portál NašaDoprava uviedla hovorkyňa spoločnosti Martina Čmielová, ceny nastavuje v súlade a v medziach pravidiel hospodárskej súťaže.

„Pracujeme s cenami a snažíme sa, aby boli pre našich zákazníkov atraktívne a najvýhodnejšie na trhu,“ konštatovala.

Na český trh vniesol FlixBus podľa svojho pohľadu chýbajúcu konkurenciu v oblasti diaľkových autobusových spojov.

Naopak, obviňuje konkurenčné spoločnosti z toho, že sa snažia o uzavretie dohody s ním, ktorá by umelo zvýšila ceny na trhu autobusovej dopravy.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie FlixBus