RegioJet tvrdí, že už začal s prípravou na posilnenie vlakov medzi Bratislavou a Komárnom

||||
Vlak RegioJetu na trati Bratislava - Komárno. Foto: regiojet.sk.

Súkromný dopravca informoval, že postupuje v úzkej koordinácii s ministerstvom dopravy, ako objednávateľom spojov

BRATISLAVA 29. septembra (SITA) – Súkromný dopravca RegioJet, a. s., už začal s prípravou na ďalšie posilnenie počtu vlakových súprav na trati Bratislava – Dunajská Streda – Komárno. Predchádzala tomu analýza počtu cestujúcich na uvedenej trase v spolupráci s Ministerstvom dopravy a výstavby SR (MDV).

Ako spoločnosť v piatok informovala, postupuje v úzkej koordinácii s ministerstvom dopravy ako objednávateľom spojov, neuviedla však, o koľko by mal vzrásť počet súprav.

Na trati Bratislava – Komárno jazdí štrnásť súprav

„Zvýšenie počtu súprav je dôležité hlavne vzhľadom na ďalší pokračujúci rast počtu cestujúcich a popularity železničnej dopravy tak, aby sa aj do budúcnosti udržala dostatočná kapacita pre prepravu cestujúcich – najmä v spojoch v rannej a popoludňajšej špičke. Ide o spoločný prístup RegioJetu a ministerstva dopravy sledujúci trend rastu počtu cestujúcich,“ uviedol pre agentúru SITA hovorca RegioJetu Aleš Ondrůj.

RegioJet uviedol, že na trati Bratislava – Komárno aktuálne prevádzkuje štrnásť vlakových jednotiek, resp. súprav. Nasadzuje ich na spoje v zložení jedna až tri jednotky na jeden vlak podľa požadovanej kapacity na jednotlivých spojoch.

Ministerstvo požiadalo RegioJet pridať jednú súpravu

Ministerstvo dopravy a výstavby vo štvrtok informovalo, že požiadalo RegioJet, aby našiel ďalšiu vlakovú jednotku na dopravnom trhu. Rozsiahly prieskum o vyťaženosti jednotlivých vlakov na trase Bratislava – Dunajská Streda nedávno ukázal nárast cestujúcich, a to najmä v špičkových vlakoch ráno do Bratislavy.

Minister dopravy a výstavby Árpád Érsek vyslovil pripravenosť vo verejnom záujme podporiť vyšší počet spojov na trase Bratislava – Dunajská Streda. „Aktuálne je na spoločnosti RegioJet, aby našla ďalšiu vlakovú súpravu, ktorá by umožnila zvýšenie kapacity vybraných vlakov. Akonáhle zaobstará novú vlakovú jednotku, my budeme súhlasiť a podporíme ju, aby sa cestujúci mohli prepravovať komfortnejšie,“ povedal Érsek.

Po vstupe do integrovanej dopravy sa čaká nárast cestujúcich

Rezort dopravy takto reaguje aj na očakávaný vstup RegioJetu do Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji od nového roku. „Očakávame ďalší nárast prepravovaných osôb, a preto chceme byť aj v zmysle zmluvy o dopravných službách vo verenom záujme na dopyt po železničnej doprave na tejto trati pripravení v predstihu,“ uviedla hovorkyňa ministerstva dopravy a výstavby Karolína Ducká.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie MDV Ministerstvo dopravy a výstavby SRRegioJet