RegioJet vstupuje na Ukrajinu s autobusovou linkou Košice - Mukačevo

Foto: RegioJet

Nové medzinárodné autobusové spojenie spoločnosti RegioJet na trase Košice – Michalovce – Užhorod – Mukačevo a späť bude v prevádzke od nedele 15. apríla raz denne. Nadviaže na vlaky prepravcu medzi Prahou a Košicami.

BRATISLAVA – Spoločnosť RegioJet začína pôsobiť aj na Ukrajine. Novú medzinárodnú autobusovú linku Košice – Michalovce – Užhorod – Mukačevo a späť začne prevádzkovať v nedeľu 15. apríla spolu s partnermi. Spojenie do Zakarpatskej oblasti bude fungovať raz denne a nadviaže na vlaky dopravcu medzi Prahou a Košicami. V prípade meškania vlaku autobus bude na cestujúcich čakať.

Linku by mali využívať nielen turisti, ale aj pracujúci

Autobusové spoje bude RegioJet zabezpečovať s partnerskými dopravcami Sanytour a TOV Zakarpateuroliniji, ktorých autobusy budú označené nápisom RegioJet. Spoločnosť predpokladá, že novú autobusovú linku budú využívať nielen turisti, ale aj pracujúci, ktorí sa autobusmi a vlakmi dopravia na Slovensko a do Českej republiky, prípadne v Prahe prestúpia na ďalšie autobusy dopravcu a pocestujú ďalej do európskych metropol. Spoločnosť tiež plánuje posilniť spoje v Nemecku a Rakúsku.

Mukačevo
Mukačevo, druhé najväčšie mesto v Zakarpatskej oblasti na Ukrajine. Foto: mukachevo.ua. Foto: mukachevo.ua

Jančura: Je to reakcia na vysoký záujem cestujúcich

„RegioJet je dnes najväčším dopravcom na trase Košice – Praha a naše vlaky denne využíva až tritisíc cestujúcich, čo je asi päťkrát viac než vlaky štátnych dopravcov ZSSK (Železničná spoločnosť Slovensko) a ČD (České dráhy),“ povedal majiteľ RegioJetu Radim Jančura. Rozšírenie ponuky na Ukrajinu je podľa neho logickým krokom, ktorý reaguje na vysoký dopyt neustále rastúcej skupiny cestujúcich, ktorí chcú vlakové spoje Praha – Žilina – Košice využiť pre najvýhodnejšiu cestu na Ukrajinu a opačne.

Očakávajú nárast počtu ciest Čechov a Slovákov, ale aj Ukrajincov

„Ukrajina je pre občanov Slovenska atraktívnou destináciou, a to nielen vďaka spoločnej histórii v období prvej Československej republiky. Predpokladáme vysoký nárast počtu ciest nielen Čechov a Slovákov na Ukrajinu, ale tiež Ukrajincov do Čiech, na Slovensko a ďalších krajín Európskej únie potom, čo došlo k zrušeniu vízovej povinnosti pre cesty občanov Ukrajiny do krajín EÚ,“ dodal Jančura.

Majiteľ spoločnosti RegioJet Radim Jančura. Foto: SITA/Branislav Bibel.
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe autobusové spojenie
Firmy a inštitúcie RegioJet