Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Havarijný stav koľajiska v Rači sa odkladá
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Havarijný stav koľajiska v Rači sa odkladá Foto: Nasadoprava.sk
12. 09. 2019 13:37 OstatnéBratislava od Katarína Žákovánasadoprava.sk

Aktualizované Rekonštrukcia električkovej trate v Rači sa odkladá – na neurčito

  • aktualizované 13. septembra 12:55

Rekonštrukcia úseku električkovej trate medzi zástavkami Detvianska – Záhumenice v bratislavskej mestkej časti Rača, sa odkladá na neurčito. Portál Nasadoprava.sk o tom informoval Martin Žarnovický, manažér PR a marketingu Dopravného podniku Bratislava (DPB).

Opravu koľajiska ešte začiatkom júna potvrdil nie len starosta Rače Michal Drotován, ale aj Magistrát Hlavného mesta SR. Tento úsek je už dlhé roky v havarijnom stave, o čom svedčí aj opatrenie spojené so znížením rýchlosti električiek z pôvodných 40km/h na 10km/h.

Koľaje a celé podlažie sa prepadávajú, súpravy sa zasekávajú o rozbité koľajisko a pri prejazde električiek týmto úsekom nahlas škrípu, čo do veľkej miery znepríjemňuje život miestnym obyvateľom.

Oprava račianskeho „esíčka“ sa odkladá

DPB informovalo, že pôvodne naplánovaná oprava na október, sa bude musieť posunúť. Kedy by sa však mohlo začať s prácami na tomto “esíčku“, Žarnovický nepriblížil. Dôvodom oneskorenia rekonštrukcie trate v Rači, je už prebiehajúca obnova Karloveskej radiály, na ktorej došlo k zdržaniu a práce sa ukončia neskôr.

Dopravný podnik na svojej facebookovej stránke informoval, že prvá etapa rekonštrukcie by mala byť ukončená koncom októbra. Zdržanie spôsobilo viacero inžinierskych sietí pod karloveskou traťou, ktoré boli umiestnené “načierno” a kvôli nim bolo nevyhnutné projekty upravovať. V dôsledku týchto neočakávaných okolností bolo nutné dočasne pozastaviť práce na týchto úsekoch.

„S rekonštrukciou električkovej trate na konci Rače chceme začať čo najskôr. S opravou sa však môže začať až po tom, čo budeme mať opäť dostupné všetky obojsmerné električky, ktoré budú premávať z centra mesta až po zastávku Cintorín Rača. Iné tam jazdiť nemôžu, pretože by sa nemali ako otočiť,“ uviedol Žarnovický.

Obojsmerné električky sú dnes prevažne využívané v Karlovej Vsi a Petržalke, aby sa zabezpečila plynulá a plnohodnotná prevádzka z týchto mestských časti do centra.

Po rekonštrukcii sa skráti čas cestovania

Žarnovický zdôraznil, že dopravný podnik si je vedomý, že električková doprava je pre obyvateľov Rače kľúčová. „Práve preto chceme zachovať jej plnohodnotnú prevádzku aj počas rekonštrukcie tohto koncového úseku trate na Komisárky,“ zdôraznil Žarnovický.

DPB si uvedomuje, že trať je vo veľmi zlom technickom stave a električky na nich musia jazdiť zníženou rýchlosťou.

„Máme spoločný cieľ , ktorým je bratislavskú dopravu výrazne zrýchľovať, a tak sa čo najskôr musíme pustiť aj do rekonštrukcie ďalších tratí. Obyvateľom Rače napríklad skráti čas cestovania aj zrekonštruovaná električková trať na Americkom námestí, po ktorej premáva linka 3 do centra mesta,“ dodal manažér Dopravného podniku.

DPB má už firmu, ktorá úsek zrekonštruuje

Súťaž na rekonštrukciu trate vyhrala spoločnosť TSS Grade. Električková trať v Rači sa bude opravovať v úseku od križovatky s Detvianskou ulicou približne po zastávku Záhumenice.

„V rámci rekonštrukcie by mal byť tento úsek jedným z prvých, na ktorom sa Bratislavčania dočkajú aj nového vzhľadu označenia na zastávkach a ďalších prvkov, ktoré chceme prispôsobiť modernej dobe,“ uviedol manažér DPB.

Opravy by mali podľa predbežných plánov trvať dva mesiace. Počas prác budú náhradnú dopravu zabezpečovať autobusy.

K téme

Aktualizované: Video V Rači sa bude rekonštruovať električková trať Využite Európsky týždeň mobility a ušetrite desiatky eur na celoročnom cestovnom

Témy

Viac k osobnosti z článku

Bezplatné novinky emailom z dopravy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Prokurátor Kováčik odmieta podozrenia voči svojej osobe, vraj ide iba o účelovú diskreditáciu Foto: Ministerka Matečná prišla do parlamentu na bicykli, propagovala ekologickú dopravu Voľby by vyhral Smer-SD pred progresívcami, SNS a Matovičovo OĽaNO majú rovnakú podporu Minister Kamenický trvá na vyššej dani na cigarety, je ochotný rokovať s Dankom a návrh zmierniť Europoslanci budú hlasovať o zložení Európskej komisie, vypočujú aj Šefčoviča Na zmenu zdravotnej poisťovne ostávajú necelé 2 týždne!

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X