Rekonštrukcia Univerzitného mosta si vyžiada obmedzenia, cestu I/64 na niekoľko mesiacov uzavrú

Univerzitný most v Nitre
Univerzitný most v Nitre počas prebiehajúcich rekonštrukčných prác. Most je jedným z hlavných dopravných uzlov mesta. Celková rekonštrukcia by mala trvať približne 8 mesiacov. Foto: SITA/Martin Havran

Cesta prvej triedy I/64 na Univerzitnom moste v Nitre bude pre rekonštrukciu mosta čiastočne uzavretá takmer štyri mesiace. Ako informovala Slovenská správa ciest, obmedzenia v doprave na moste budú trvať od stredy 28. augusta od 6:00 do 20. decembra tohto roka do 24:00.

Most bude uzatvorený čiastočne pre osobnú dopravu (polovica mosta bude uzatvorená a premávka bude jednosmerná smerom z centra) a úplne pre nákladnú dopravu,“ uviedla pre agentúru SITA hovorkyňa Slovenskej správy ciest Lucia Karelová. „Vyzývame vodičov, aby sledovali dočasné dopravné značenia, prípadne sa riadili pokynmi policajtov,“ dodala Karelová.

Most zrekonštruujú kompletne

Investorom rekonštrukcie Univerzitného mosta v Nitre za 1,87 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH) je Slovenská správa ciest. Stavebné práce by mali trvať osemnásť mesiacov. Most tvorí hlavný cestný ťah medzi centrom Nitry a mestskou časťou Chrenová, doprava na ňom je mimoriadne frekventovaná.

Funguje od 60-tych rokov minulého storočia a za viac ako polstoročie na ňom robili iba kozmetické zásahy. Most teraz zrekonštruujú kompletne a vymenia na ňom všetko, vrátane ložísk.

Opravy v Leviciach aj Nových Zámkoch

Obnova Univerzitného mosta v Nitre je súčasťou druhej fázy rekonštrukcie mostov na cestách prvej triedy v Nitrianskom a Trnavskom kraji. Zákazku za 8,87 mil. eur bez DPH získala vo februári tohto roka skupina stavebných spoločností Strabag Pozemné a Inžinierske staviteľstvo, s. r. o., Bratislava (vedúci člen), Strabag, s. r. o., Bratislava a Inpek Holding, a. s., Nitra na základe výsledku verejnej súťaže spomedzi ponúk šiestich uchádzačov.

Zákazka je zameraná na rekonštrukciu piatich mostov – okrem Nitry aj v Holíči (za 475,3 tis. eur bez DPH), Leviciach (4,43 mil. eur) na ceste I/51, v Nových Zámkoch (567,5 tis. eur) a Slatine (1,53 mil. eur) na ceste I/75. Oprava jednotlivých mostov mimo Nitry je plánovaná v Holíči na sedem mesiacov, v Leviciach na osemnásť, v Nových Zámkoch na sedem a v Slatine na osem mesiacov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom