Rekonštrukciou má prejsť takmer 230 kilometrov ciest I. triedy, hotová je už viac ako polovica

Práca na ceste, cesta, dopravné obmedzenie
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

V rámci veľkoplošných opráv ciest I. triedy majú byť v tomto roku zrekonštruované úseky v dĺžke približne 227 kilometrov za 56 miliónov eur. Hotové sú už úseky v dĺžke viac ako 151 kilometrov, práce pokračujú na ďalších takmer 43,5 kilometroch ciest a v aktuálnom roku sú ešte plánované na úsekoch v dĺžke zhruba 32,5 kilometra.

Ministerstvo dopravy a výstavby SR o tom informovalo na sociálnej sieti s tým, že celoplošné opravy ciest prvej triedy sa rozbehli počas tohto roka. „Do konca roka 2024 chceme zrekonštruovať približne šesťsto kilometrov ciest,“ priblížil rezort dopravy s tým, že štvrtina z nich je už hotová.

Investorom veľkoplošných opráv ciest I. triedy vo všetkých krajoch je Slovenská správa ciest. Predpokladaná hodnota stavebných prác plánovaných na štyri roky bola 166,6 milióna eur bez dane z pridanej hodnoty. Štátni cestári v opakovanej verejnej súťaži vybrali po troch zhotoviteľoch v každej časti zákazky, pričom zhotoviteľov prác na konkrétnych úsekoch určovali, resp. určujú elektronické aukcie.

Zhotoviteľmi na základe rámcových dohôd sú združenie stavebných spoločností Cestné stavby Liptovský Mikuláš, spol. s r.o., a MBM-Group, a. s., Námestovo, spoločnosť Skanska SK, a. s., Bratislava a združenie spoločností Doprastav, a. s., a Eurovia SK, a. s., Košice.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie MDV Ministerstvo dopravy a výstavby SRSSC Slovenská správa ciest