Rušenia vlakov sa Slováci nemusia obávať. Ministerstvá sa dohodli, kto vykryje tých chýbajúcich 24 miliónov eur

Vlaky
Foto: SITA/Marián Peiger

Ministerstvo financií SR (MF SR) a Ministerstvo dopravy a výstavby SR (MDV SR) sa dohodli na dofinancovaní vlakovej dopravy na rok 2022. Na rokovaní sa v piatok na tom definitívne dohodli štátni tajomníci oboch ministerstiev Marcel Klimek a Jaroslav Kmeť.

Chýbajúcich 24 miliónov eur na prevádzku vlakov sa vykryje z kapitoly Ministerstva dopravy a výstavby SR. Informoval o tom Ivan Rudolf z MDV SR.

„Chcem sa poďakovať predsedovi parlamentu Borisovi Kollárovi za to, že sa aktívne vložil do vyriešenia tohto problému, vedeniu ZSSK, a tiež štátnemu tajomníkovi Klimekovi za konštruktívny prístup,” zhodnotil výsledok rokovania štátny tajomník ministerstva dopravy a výstavby Jaroslav Kmeť.

Jeho náprotivok z rezortu financií Marcel Klimek dodal, že výsledkom náročných, ale konštruktívnych rokovaní ministerstiev a ZSSK je, že občania na Slovensku sa nemusia obávať rušenia vlakových spojení. Obe strany sa tiež dohodli na tom, že rokovania o kompenzácii výpadku tržieb ZSSK ešte budú pokračovať.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Boris KollárIvan RudolfJaroslav KmeťMarcel Klimek
Firmy a inštitúcie MDV Ministerstvo dopravy a výstavby SRMF Ministerstvo financií SRZSSK Železničná spoločnosť Slovensko