Rusko po takmer šiestich rokoch obnovilo lety do egyptských destinácií pri Červenom mori

Letisko Domodedovo
Ruskí turisti na moskovskom letisku Domodedovo mieriaci do Egypta. Foto: SITA/AP

Rusko obnovilo lety do egyptských turistických centier pri Červenom mori. Ukončilo tak zhruba šesť rokov trvajúci zákaz, ktorý prijalo po bombovom útoku na ruské lietadlo, pri ktorom zomrelo všetkých 224 ľudí na palube.

K útoku z októbra 2015 sa prihlásila egyptská odnož teroristickej organizácie Islamský štát. Stroj sa zrútil krátko po štarte z letoviska Šarm aš-Šajch.

Stovky Rusov sú už v Hurgade

Ruskí predstavitelia vtedy tvrdili, že bezpečnostné opatrenia na egyptských letiskách sú nedostatočné.

V pondelok ráno odštartoval z Moskvy s 300 turistami let MS724 spoločnosti EgyptAir. O niekoľko hodín Airbus A300-330 pristál v obľúbenom letovisku Hurgada pri Červenom mori. Uviedol to vo vyhlásení egyptský národný letecký prepravca EgyptAir.

Konštatoval pritom, že bude prevádzkovať sedem letov z ruského hlavného mesta do Hurgady a Šarm aš-Šajchu. Prvý let firmy EgyptAir do Šarm aš-Šajchu je naplánovaný na utorok.

Lietať môže osem aeroliniek

Ruská štátna letecká agentúra Rosaviacia povolila lety do Hurgady a Šarm aš-Šajchu zo 43 ruských miest ôsmim ruským leteckým firmám.

Zatiaľ jediným ruským prepravcom, ktorý má naplánované lety do týchto dvoch egyptských letovísk, je spoločnosť Rossija, dcéra národnej leteckej firmy Aeroflot.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom