Ružinov a Nové Mesto začali vydávať rezidenčné parkovacie karty

|
Foto: SITA/Jana Birošová

Počas majstrovstiev sveta v hokeji vznikne regulovaná dopravná zóna

Bratislavské mestské časti Ružinov a Nové Mesto začali od utorka v súvislosti s majstrovstvami sveta v hokeji vydávať rezidenčné parkovacie karty. V týchto častiach vznikne zóna regulovanej dopravy. Do nej budú môcť vojsť svojím autom len obyvatelia danej zóny na základe rezidenčnej parkovacej karty. Obmedzenia sú naplánované od 10. – 26. mája.

Regulovaná zóna sa nachádza v blízkosti štadióna Ondreja Nepelu a je ohraničená ulicami Vajnorská, Trnavská cesta, Bajkalská, Jégeho a Záhradnícka. Informovali o tom mestské časti Ružinov a Nové Mesto na svojich internetových stránkach.

Regulovaná zóna nie je určená pre návštevníkov majstrovstiev. Tí môžu okrem využitia platených parkovísk v blízkosti štadióna využiť aj štyri záchytné parkoviská.

Hokej_mapka.jpg
Zdroj: Bratislava – Nové mesto

Požiadať sa dá len osobne

O vydanie rezidenčnej parkovacej karty môžu požiadať osoby, ktoré majú prenajatý byt, a okrem občianskeho preukazu predložia nájomnú zmluvu k bytu, ktorý sa nachádza v zóne.

Osoby, ktoré v zóne vlastnia byt, ale nemajú tu trvalý pobyt, predložia list vlastníctva.

Občania môžu požiadať o vydanie rezidenčnej karty len osobne na miestnych úradoch. V Novom Meste v podateľni na Junáckej ulici 1, v kancelárii číslo 6 na prízemí a v Ružinove v kancelárii prvého kontaktu na Mierovej 21.

Osoby s trvalým alebo prechodným pobytom rezidenčnú kartu nepotrebujú. Stačí, keď sa preukážu občianskym preukazom, na ktorom má byť uvedené trvalé alebo prechodné bydlisko v zóne. V prípade, že obyvatelia nemajú túto informáciu uvedenú na občianskom preukaze, môžu si vybaviť rezidenčnú kartu.

Autá pri vstupe do zóny bude kontrolovať polícia a vykoná aj ďalšie pravidelné kontroly priamo vo vnútri zóny.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom