Ryanair pre omikron ruší niektoré lety a jeho strata sa zvýši o desiatky miliónov eur

Ryanair
Foto: ilustračné, Thinkstock.

Írska letecká spoločnosť Ryanair informovala, že náhly pokles rezervácií leteniek na vianočné obdobie ju prinútil k redukcii januárového cestovného poriadku.

Viac o téme: Koronavírus

Zároveň predpokladá, že jej celoročná strata bude dvojnásobne väčšia, ako pôvodne odhadovala. Variant koronavírusu omikron a najnovšie vládne obmedzenia cestovania výrazne oslabili rezervácie na vianočné a novoročné sviatky,“ uviedla letecká firma. Informuje o tom portál news.sky.com.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Ryanair uviedol, že teraz očakáva stratu za celý svoj účtovný rok, ktorý sa skončí v závere marca, v sume 250 až 450 miliónov eur. Doteraz prepravca predpokladal, že jeho celoročná strata bude v objeme 100 až 200 miliónov eur.

„Tento náhly pokles spôsobil, že Ryanair tento týždeň zredukoval plánovanú prepravnú kapacitu na január o 33 percent,“ uviedla firma. „Tieto harmonogramy letov budú znova preskúmané v januári, keď bude k dispozícii viac vedeckých informácií o variante omikron, jeho vplyve na hospitalizácie a na cestovné obmedzenia vo februári a marci,“ dodal Ryanair.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Firmy a inštitúcie Ryanair