Ryanair pre štrajk zrušil lety na pravidelnej linke medzi Bolognou a Bratislavou

Letisko Bratislava - Ryanair
Lietadlo spoločnosti Ryanair na bratislavskom letisku. Foto: bts.aero.

Hovorkyňa bratislavského letiska Veronika Ševčíková potvrdila, že dôvodom zrušenia letov medzi Bolognou a Bratislavou je štrajk pilotov Ryanairu. Všetky ostatné lety Ryanairu z Bratislavy boli vybavené riadne podľa letového poriadku.

Nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair zrušila stredajší večerný prílet na pravidelnej linke z talianskej Bologne do Bratislavy a následný spiatočný odlet. Hovorkyňa bratislavského letiska Veronika Ševčíková pre agentúru SITA potvrdila, že dôvodom zrušenia letov medzi Bolognou a Bratislavou je štrajk pilotov Ryanairu. „Všetky ostatné lety Ryanairu z Bratislavy boli vybavené riadne podľa letového poriadku,“ uviedla Ševčíková.

Lety Ryanairu do piatich miest sa uskutočnili 

Letecké spojenie Ryanairu medzi Bratislavou a Bolognou funguje dvakrát týždenne – v stredu s plánovaným odletom z hlavného mesta SR o 18:50 a v nedeľu o 12.15. Ryanair v stredu zabezpečil z Bratislavy aj lety do Ríma, Bergama v Taliansku, ako aj do belgického Charleroi, britského Manchestru a Londýna na letisko Stansted. Bratislavské letisko plánovalo v stredu vybaviť celkovo 72 príletov a odletov pravidelných aj chatrových liniek a vo štvrtok má vybaviť 53 letov.

Foto: ryanair.com.

Preš štrajky personálu je zrušených šesťsto letov

Ryanair v stredu a vo štvrtok pre štrajky palubného personálu ruší asi šesťsto letov. Zasiahnuť to môže až 100 tisíc cestujúcich v Španielsku, Portugalsku, Taliansku a Belgicku, na väčšinu zákazníkov v Európe by však štrajky nemali mať dopad, informovala spoločnosť podľa portálu bbc.com.

Nedávno bolo zrušených 54 letov medzi Írskom a V. Britániou

Minulý týždeň Ryanair zrušil 24 letov medzi Írskom a Veľkou Britániou. Írski piloti Ryanairu štrajkovali už týždeň predtým, kedy musel prepravca zrušiť 30 letov medzi oboma krajinami. Odbory firmu kritizujú za postupy pri presúvaní pilotov medzi základňami prepravcu v Európe a Afrike. S vedením sa tiež sporia v otázke kariérneho postupu a dovoleniek.

Foto: SITA/Marko Erd.

Júnové štrajky zasiahli 210 tisíc cestujúcich 

Ryanair už skôr informoval, že štrajky zamestnancov letovej prevádzky v júni zasiahli 210 tisíc cestujúcich, keď pre sériu víkendových štrajkov a nedostatok personálu vo Veľkej Británii, Nemecku a Francúzsku musel zrušiť 1 100 letov. Vlani v júni pritom prepravca zrušil iba 41 letov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Ryanair