Ryanair redukuje cestovný poriadok počas zimnej sezóny

Piloti írskej nízkonákladovej leteckej spoločnosti Ryanair v Holandsku odhlasovali štrajk. Foto: SITA/Marko Erd.

Zmeny sa podľa firmy dotknú necelého jedného percenta zákazníkov, ktorí majú päť týždňov až päť mesiacov na využitie alternatívnych letov alebo na akceptovanie vrátenia cestovného

BRATISLAVA 27. septembra (SITA) – Írska nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair počas najbližšej zimnej sezóny, čiže od 17. novembra do 18. marca, bude používať o 25 lietadiel menej. Redukciou svojho cestovného poriadku chce firma eliminovať riziko rušenia letov, pretože tak bude mať k dispozícii náhradné lietadlá a posádky.

Prepravca o tom informoval v stredu v správe, ktorú poskytol agentúre SITA. Ryanair v polovici septembra ohlásil, že počas šiestich týždňov v septemberi a októbri zruší 2 100 letov pre nedostatok pilotov.

Zmeny sa dotknú necelého percenta z 50 miliónov zákazníkov v zime

To, že Ryanair bude počas zimnej sezóny používať o 25 lietadiel menej, znamená zmeny v cestovnom poriadku od novembra tohto roku do marca 2018. Zmeny sa podľa firmy dotknú necelého jedného percenta z 50 miliónov zákazníkov, ktorých počas zimného obdobia prepraví.

Dodala, že všetkých z nich v stredu informovala, čiže majú päť týždňov až päť mesiacov na využitie alternatívnych letov alebo na akceptovanie vrátenia cestovného. Zároveň dostali cestovnú poukážku v sume 40 eur, alebo 80 eur v prípade spiatočného letu, na základe ktorej si môžu počas októbra zarezervovať let v čase od októbra do marca budúceho roka.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Ryanair