Ryanair už opäť lieta z Bratislavy do Solúna, obnovuje aj lety na grécky ostrov Korfu

Ryanair
Foto: ilustračné, SITA/AP.

Z Letiska M. R. Štefánika v Bratislave je od 6. júla možné letieť aj do gréckeho Solúna (Thessaloniki). Pravidelné letecké spojenie zabezpečuje nízkonákladová spoločnosť Ryanair dvakrát týždenne – v pondelok a piatok.

Informovala o tom hovorkyňa bratislavského letiska Veronika Ševčíková s tým, že Ryanair začne už 7. júla lietať aj na grécky ostrov Korfu, linku bude prevádzkovať tiež dva razy v týždni – v utorok a sobotu.

Aktuálne osem liniek

Najväčší dopravca na letisku v Bratislave obnovil už v sobotu pravidelné lety do bulharského Burgasu a cyperského Pafosu.

Po takmer štyroch mesiacoch od zastavenia letov pre opatrenia proti koronavírusu tak odštartoval svoj letný letový poriadok z hlavného mesta Slovenska.

„Aktuálne zahŕňa osem pravidelných liniek. Priletieť do Bratislavy bez potreby negatívnych testov na koronavírus či zotrvania v domácej izolácii je aktuálne možné s Ryanairom z Pafosu na Cypre, zo Solúna a Korfu v Grécku, z írskeho hlavného mesta Dublin (od 8. júla), z Alghera na talianskej Sardínii (od 11. júla) a prvé lety tento týždeň budú spustené aj do španielskych dovolenkových letovísk Malaga a Malorka (7. a 10. júla),“ priblížila Ševčíková.

Ryanair do svojho letného letového poriadku zaradil aj odlety z Bratislavy do štyroch miest vo Veľkej Británii (Londýn, Birmingham, Edinburgh a Manchester), tam však stále nie je možné letieť z dôvodu zákazu civilných letov.

Do Sofie lieta aj Wizz Air

Do bulharskej Sofie už od 15. júna lieta zo slovenskej metropoly aj nízkonákladová spoločnosť Wizz Air, avšak po prílete späť je potrebné kontaktovať regionálny úrad verejného zdravotníctva, zotrvať v domácej izolácii a najskôr na piaty deň od príletu absolvovať test na koronavírus.

Bulharsko totiž už nie je na zozname aktuálne 32 epidemiologicky menej rizikových krajín.

Naďalej ostávajú zakázané okrem Veľkej Británie aj lety napríklad z Ruska, Ukrajiny, Egypta, Tuniska, Maroka, Spojených arabských emirátov či Severného Macedónska. S týmito krajinami malo donedávna bratislavské letisko pravidelné a charterové letecké spojenia.

„Dovolenkové charterové lety cestovných kancelárií na Rodos, Zakyntos, Krétu a do ďalších destinácií s odletom z Bratislavy sú v pláne od druhej polovice júla,“ dodala Ševčíková.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Veronika Ševčíková
Firmy a inštitúcie Ryanair