Ryanair v piatok zruší 24 letov medzi Írskom a Veľkou Britániou

Foto: ryanair.com.

Letecká spoločnosť ďalej informovala, že pre pre štrajky palubného personálu v Belgicku, Portugalsku a Španielsku môže budúci týždeň zrušiť až šesťsto letov.

BRATISLAVA – Írsky letecký prepravca Ryanair v piatok zruší 24 letov medzi Írskom a Veľkou Britániou. Portál bbc.com ďalej vo štvrtok informoval, že pre štrajky palubného personálu v Belgicku, Portugalsku a Španielsku môže budúci týždeň zrušiť až šesťsto letov.

Štrajky podľa spoločnosti zasiahnu takmer 50 tisíc pasažierov, ktorí mali v stredu 25. júla a vo štvrtok 26. júla cestovať do alebo z týchto krajín.

Problémom sú presuny pilotov medzi základňami v Európe a Afrike

Írski piloti Ryanairu štrajkovali už minulý týždeň vo štvrtok, kedy musel prepravca zrušiť tridsať letov medzi Írskom a Veľkou Britániou. V centre sporu sú presuny pilotov medzi základňami prepravcu v Európe a Afrike. Firma tvrdí, že odborom predložila písomné návrhy týkajúce sa kariérneho postupu, dovoleniek aj presunu medzi základňami, odborový zväz FORSA však vraj neprijal ani jednu z opakovaných pozvánok na rokovania.

Pre štrajky personálu v Belgicku, Portugalsku a Španielsku môže Ryanair budúci týždeň zrušiť 600 letov. Foto: SITA/AP.

Pre štyri štrajky minulý mesiac zrušili 1 100 letov

Ryanair už skôr informoval, že štrajky zamestnancov letovej prevádzky v júni zasiahli 210 tisíc cestujúcich. Spoločnosť spresnila, že pre sériu štyroch víkendových štrajkov a nedostatok personálu vo Veľkej Británii, v Nemecku a vo Francúzsku musela minulý mesiac zrušiť 1 100 letov. Vlani v júni pritom prepravca zrušil iba 41 letov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Ryanair