Ryanair s nárastom zisku o 13 percent. Keby nebolo koronavírusu, bol by ešte vyšší

Germany Ryanair Boeing
Zisk Ryanairu za účtovný rok do konca marca stúpol o 13 % Foto: Sita/AP

Írska nízkonákladová spoločnosť Ryanair za svoj účtovný rok, končiaci sa v závere marca, vykázala rast zisku po zdanení o 13 percent na 1,002-miliardy eur, pričom počet jej pasažierov stúpol o 4 percentá na 149-miliónov eur.

Uzemnená flotila

Firma však uviedla, že od polovice marca je väčšina jej flotily uzemnená pre obmedzenia súvisiace s pandémiou ochorenia Covid-19.

Viac k téme Ekonomické dopady koronavírusu

Prepravca odhaduje, že toto uzemnenie zredukovalo počet jeho pasažierov za uplynulý účtovný rok o viac ako 5-miliónov a znížilo jeho zisk o vyše 40-miliónov eur. Ryanair to uviedol v správe, ktorú v pondelok poskytol agentúre SITA.

Prepravca konštatoval, že vo svojom účtovnom prvom štvrťroku, čiže počas apríla až júna, zrealizuje iba necelé jedno percento pôvodne plánovaných letov.

Plán obnovenia letov po koronakríze

Vo svojom druhom kvartáli, čiže počas júla až septembra, Ryanair očakáva realizáciu nanajvýš 50 percent pôvodne plánovanej prepravy.

Viac o téme Koronavírus

Skupina odhaduje, že za celý svoj súčasný účtovný rok, ktorý sa skončí v závere marca 2021, prepraví necelých 80-miliónov pasažierov, čo bude o takmer 50 percent menej oproti pôvodnému cieľu 154-miliónov cestujúcich.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Ryanair