Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
R1. rýchlostná cesta
Foto: ilustračné, SITA/Martin Havran
12. 06. 2019 17:40 Cestná dopravaSlovensko od NasaDoprava.skSITA Diskusia

Rýchlostnú cestu R2 Mýtna – Tomášovce postaví skupina na čele s českým Metrostavom

BRATISLAVA 12. júna (WebNoviny.sk) – Rýchlostnú cestu R2 Mýtna – Tomášovce v dĺžke 13,5 kilometra v okrese Lučenec postaví skupina firiem na čele s českou spoločnosťou Metrostav, a. s, Praha.

Národná diaľničná spoločnosť, a. s. (NDS) prijala ponuku skupiny vo výške 127,7 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty a plánuje s ňou uzavrieť zmluvu v závere júna.

Výstavba má trvať dva roky

Ako v stredu pre agentúru SITA potvrdila hovorkyňa NDS Michaela Michalová, výstavba úseku R2 by sa mohla začať 15. júla a trvať dva roky. Ďalšími členmi úspešnej skupiny dodávateľov sú spoločnosti Hochtief SK, s. r. o., Bratislava a Hochtief CZ, a. s., Praha.

NDS dostala vo verejnej súťaži vyhlásenej vlani vo februári ponuky šiestich uchádzačov, predpokladaná cena za výstavbu R2 Mýtna – Tomášovce bola 161,8 mil. eur bez DPH. „Uchádzač bol požiadaný 10. júna o poskytnutie súčinnosti na uzatvorenie zmluvy o dielo. Uchádzač má na poskytnutie súčinnosti desať pracovných dní,“ uviedla Michalová. Následne zmluvu schvália NDS a Ministerstvo dopravy a výstavby SR. „Ak uchádzač poskytne súčinnosť v stanovenej lehote, NDS predpokladá podpis zmluvy posledný júnový týždeň,“ priblížila hovorkyňa NDS.

Diaľničiari môžu podpísať zmluvu s vybraným uchádzačom po tom, čo Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO) zamietol námietky jedného z uchádzačov proti vylúčeniu z tendra. Úrad rozhodol, že NDS bola oprávnená vylúčiť navrhovateľa z dôvodu nedoručenia písomného vysvetlenia ponuky v určenej lehote. „Úrad pre verejné obstarávanie potvrdil, že Národná diaľničná spoločnosť pri vyhodnocovaní súťaže postupovala plne v súlade so zákonom o verejnom obstarávaní,“ poznamenala Michalová.

NDS vylúčila dvoch uchádzačov

Kritériom pri vyhodnocovaní ponúk na zhotoviteľa R2 Mýtna – Tomášovce bola cena. NDS vyhodnotila cenové ponuky štyroch zo šiestich uchádzačov. Skupina na čele s Metrostavom predložila spomínanú ponuku vo výške 127,7 mil. eur bez DPH. Združenie v zložení Eurovia SK, a. s., Košice (vedúci člen) a Eurovia, a. s., Praha navrhlo cenu 144,7 mil. eur a združenie SMS, a. s., Banská Bystrica (vedúci člen), M-Silnice, a. s., Pardubice a EKO SVIP, s. r. o., Sabinov 145,4 mil. eur. Združenie Strabag, s. r. o., Bratislava (vedúci člen), Doprastav, a. s, Bratislava a Váhostav – SK, a. s., Bratislava ponúklo 146,9 mil. eur bez DPH.

NDS vylúčila dvoch uchádzačov – združenie firiem Todini, Cesty SK, s. r. o., a Cedis, s. r. o. (ponúklo cenu 129,9 mil. eur) a skupinu Cesty Nitra, a. s., a PORR, s.r. o. (138,5 mil. eur). „Uvedené spoločnosti nedoručili vysvetlenie ponuky v stanovenej lehote. Námietku podalo združenie Cesty Nitra a PORR. Úrad pre verejné obstarávanie námietku zamietol,“ dodala Michalová.

Odporúčané články

Úseky R7 by mali byť hotové v roku 2020, úseky D4 zrejme najskôr v roku 2021 Národná diaľničná spoločnosť zakúpila sedem nových sypačov na zimnú údržbu

Témy

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z Webnoviny.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Prekvapením pre Danka je Šeliga, „ktorý sa tváril ako aktivista“, nie Kiskova strana Aktualizované: Bývalý zamestnanec vo firme v Dubnici nad Váhom zastrelil nadriadeného Stále mi znie v ušiach ohromujúci aplauz fanúšikov, Chára je vďačný a hrdý na Boston Video: Andrej Kiska predstavil svoju stranu Za ľudí, jej priority a tváre (aktualizované) Kiskova strana Za ľudí má podľa politológa potenciál zasiahnuť do pomerov na politickej scéne Prečo (ne)cestovať do Iránu? Cestovateľské tipy

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X