Situácia v Bratislave bola napriek obmedzeniam pokojná

|
Prístavný most v Bratislave. Foto: SITA/Ľudovít Vaniher.

Pre autá budú Mlynské nivy zatvorené rok, pre mestskú hromadnú dopravu pol roka

Dopravná situácia v Bratislave bola dnes ráno pokojná. Bratislavská polícia o tom informuje na sociálnej sieti Facebook.

Podľa hovorkyne Dopravného podniku Bratislava (DPB) Adriany Volfovej v súvislosti s uzávierkou Mlynských nív a zjazdov z Prístavného mosta zaznamenal dispečing DPB meškanie mestskej hromadnej dopravy (MHD). Išlo o linky v centrálnej mestskej oblasti, na príjazdových a výjazdových komunikáciách do 7:30 približne do desať minút. Od 7:30 do 9:00 to bolo asi do 15 minút.

Od dnešného rána je v súvislosti s výstavbou multifunkčného komplexu, súčasťou ktorého bude nová autobusová stanica, uzavretá pre automobilovú dopravu aj MHD ulica Mlynské nivy.

Úplne vylúčená doprava je v úseku od križovatky so Svätoplukovou ulicou po križovatku s Karadžičovou ulicou. Pre autá budú Mlynské nivy zatvorené rok, pre MHD pol roka.

BRATISLAVA: Dopravná situácia
Foto: SITA/Ľudovít Vaniher

Už v piatok večer z dôvodu výstavby napojenia rýchlostnej cesty R7 na Bajkalskú a Prístavnú ulicu a na diaľnicu D1 uzavreli prejazdy okružnou križovatkou Prievoz pod Prístavným mostom. Táto uzávera potrvá pol roka.

Informačná linka: 0800 242 000

Bratislavský magistrát v spolupráci s políciou zriadil operačné stredisko. Bude riešiť problémy týkajúce sa dopravy. Verejnosti bude oddnes k dispozícii telefonická linka, na ktorú môžu ľudia v pracovné dni od 6:00 do 22:00 hlásiť problémy v doprave. Môžu aj klásť otázky v súvislosti s dopravnými riešeniami.

Občanov mesto žiada, aby v prípadoch, ak nejde o záchranu života, zdravia či majetku, nevolali na tiesňové linky, ale aby telefonovali na linku operačného strediska 0800 242 000.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom