Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Ilustračné foto: dachser.com.
11. 05. 2018 15:47 Logistika od NasaDoprava.skSITA

Skupina Dachser vlani prvý raz dosiahla obrat nad šesť miliárd eur

Medzinárodný poskytovateľ logistických služieb v minulom roku zvýšil tržby o 7,2 percenta. Dôvodom rastu je silný export z Európy a posilnenie globálneho obchodu. Spoločnosť Dachser Slovakia vlani zvýšila obrat o 7,7 % na 37,6 mil. eur.

BRATISLAVA – Medzinárodná logistická spoločnosť Dachser v minulom roku dosiahla hrubý obrat 6,118 mld. eur, čo je medziročne viac o 7,2 %. Prvýkrát v histórii tak vykázala obrat nad šesť miliárd eur, pričom dôvodom rastu bol silný export z Európy a posilnenie globálneho obchodu.

Spoločnosť informovala, že v roku 2017 zároveň zaznamenala ďalšie rekordné čísla – vybavila 81,7 mil. zásielok pri raste o 2,1 %, ich celková hmotnosť v objeme 39,8 mil. ton sa zvýšila o 4,3 %. Na celom svete vlani vytvorila 1 648 nových pracovných miest. „K nárastu obratu významne prispeli najmä rastúce sadzby v oblasti leteckej a námornej prepravy,“ povedal generálny riaditeľ Dachser SE Bernhard Simon.

Počet vybavených zásielok vzrástol na takmer 82 miliónov. Foto: dachser.com.

Slovenská dcéra zvýšila obrat takmer o osem percent

Darilo sa aj dcérskej spoločnosti Dachser Slovakia, a. s. V uplynulom roku zvýšila obrat o 7,7 % na 37,6 mil. eur. Vybavila 514,8 tis. zásielok, čo bolo viac o 5,5 %, s celkovou hmotnosťou 189,7 tis. ton. „Vďaka tomu, že sa nám podarilo udržať zdravý organický rast, sme v minulom roku opäť dosiahli výborný výsledok. Súčasne sa nám podarilo aj naďalej upevňovať našu stabilnú pozíciu na logistickom trhu v rámci celého regiónu,“ uviedol generálny riaditeľ a člen predstavenstva Dachser Slovakia Roman Stoličný.

Generálny riaditeľ Dachser Slovakia Roman Stoličný. Foto: dachser.com.

Skupina vlani investovala 136 miliónov eur

Investície skupiny Dachser do jednotlivých pobočiek, vozového parku, technológií a IT systémov v roku 2017 vzrástli o 5 % na 136 mil. eur. „Minulý rok sme v Nemecku zvýšili naše kapacity najmä v oblasti logistiky potravín,“ poznamenal Simon s tým, že Dachser pre tento rok vyčlenil na ďalšiu investíciu 188 mil. eur, tentoraz na priemyselný tovar.

Pozemná doprava s obratom takmer štyri a pol miliardy eur

V rámci skupiny obchodná oblasť Road Logistics (pozemná doprava), ktorá zahŕňa prepravu a skladovanie priemyselného tovaru (European Logistics) a potravín (Food Logistics), vlani dosiahla obrat 4,44 mld. eur (rast o 3,1 %). Počet zásielok a tonáž vzrástli o 2,1 %, resp. o 3,6 %.

„Nemecko zostáva chrbticou prevádzky našej firmy, ale Francúzsko je na dobrej ceste hneď po ňom určovať tempo medzinárodnej pozemnej prepravy. Túto strategickú logistickú os systematicky vytvárame v niekoľkých uplynulých rokoch,“ priblížil Simon. Za správne označil vytvorenie partnerskej siete European Food Network po piatich rokoch jej existencie a pod systémovým vedením skupiny.

Generálny riaditeľ Dachser SE Bernhard Simon. Foto: dachser.com.

Obrat leteckej a námornej prepravy dosiahol skoro 1,8 miliardy eur

V obchodnej oblasti Air & Sea Logistics (letecká a námorná preprava) sa pre výrazné posilnenie podnikania a rastúce prepravné sadzby, najmä v leteckej preprave, zvýšil obrat o 15,7 % na 1,79 mld. eur. Počet zásielok sa v tejto oblasti zvýšil o 6,7 %, zatiaľ čo TEU (jednotková veličina veľkosti kontajnera) a tonáž vzrástli o 8,5 %, resp. o 23,3 %.

„Letecká a námorná doprava predstavuje neustály obchod, ktorého obrat sa pohybuje medzi dvoma extrémami,“ uviedol Simon. „My sa však sústredíme na zabezpečenie udržateľného ziskového rastu, a preto stále viac prepájame obe naše obchodné oblasti a posilňujeme tak našu systémovú integráciu,“ doplnil.

Ilustračné foto: pixabay.com.

Koncept kvality pri vzdelávaní chcú zaviesť v ďalších krajinách

Napriek pokračovaniu priaznivého vývoja aj v prvom kvartáli tohto roka, budúci rast skupiny by mohli obmedziť hlavne nedostatočná kapacita a nedostatok vodičov. „Z tohto dôvodu majú naše aktivity v oblasti vzdelávania najvyššiu prioritu,“ povedal Simon.

Vlani ukončilo v Nemecku vzdelávací program prostredníctvom Dachser Service und Ausbildungs GmbH prvých 22 profesionálnych vodičov nákladných vozidiel. Vzdelávanie zároveň začalo 106 vodičov z 35 nemeckých pobočiek. „Počet školiacich sa vodičov chceme každý rok zvyšovať a náš koncept kvality zaviesť aj v ďalších európskych krajinách,“ dodal Simon.

Ilustračné foto: dachser.com.

Odporúčané články

Dachser chce vymeniť pozemnú manipulačnú techniku v Európe do konca roka 2022 Uber pred verejnou ponukou akcií dosahuje silný rast tržieb, ale je v prevádzkovej strate

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom z dopravy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Aktualizované: V kauze zmenky vypovedal aj Mika, s obžalovaným Pavlom R. riešil niektoré veci Juhokórejské stíhačky vystrelili varovné výstrely na ruské lietadlo, ktoré narušilo vzdušný priestor krajiny Video: Peter Sagan opísal moment zo stúpania na Tourmalet, ktorý obletel celý svet Návštevy regiónov treba kombinovať s komunikáciou v médiách, tvrdí Danko a šokoval ho Kollár Začarovaný kruh: Produkcia mäsa mení klímu a klíma potom zabíja dobytok Nezamestnanosť pod päť percent má 51 okresov na Slovensku, najmenej ľudí bez práce má Trenčín Politika do škôl patrí, zhodli sa Smer-SD, SNS a Most-Híd, ale nesúhlasia s propagandou

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X