Skupina GEFCO v roku 2017 zvýšila tržby o 5,1 % na 4,4 miliardy eur

Foto:: gefco.net.

Logistická skupina GEFCO zaznamenala vlani zisk pred zdanením, úrokmi a odpismi (EBIDTA) v objeme 201 mil. eur, čo predstavuje nárast o 16 %.

BRATISLAVA – Logistická skupina GEFCO dosiahla v roku 2017 tržby vo výške 4,4 mld. eur, čo znamená v porovnaní s predchádzajúcim rokom nárast o 5,1 %. Zisk pred zdanením, úrokmi a odpismi (EBIDTA) sa zvýšil o 16 % na 201 mil. eur. Spoločnosť to oznámila vo štvrtok prostredníctvom tlačovej správy.

Skupina GEFCO ďalej uviedla, že silné výsledky počas uplynulého roka evidovala vo všetkých svojich divíziách, osobitne v segmente trhových klientov, kde jej príjmy vzrástli o 8,1 %. V divízii pozemnej prepravy k zisku prispela optimalizácia nákladov, divíziu špedície zase podporil silný rast odbytu nových zákazníkov, ako aj špecializácia obchodných trás, informovala ďalej skupina.

Zisk skupiny pred zdanením, úrokmi a odpismi sa zvýšil o 16 % na 201 mil. eur. Foto: gefco.net. Ilustračné foto: gefco.net.

Patrí do desiatky najväčších logistických skupín

Skupina GEFCO so sídlom vo francúzskom Courbevoie pôsobí v oblasti priemyselnej logistiky a je európskym lídrom v automobilovej logistike. Zastúpená je v 47 krajinách, pričom v Európe patrí medzi desať najväčších logistických skupín. Má vyše tristo obchodných pobočiek a celosvetovo zamestnáva zhruba trinásťtisíc ľudí.

Na Slovensku má spoločnosť osemsto zamestnancov  

Na Slovensku pôsobí prostredníctvom spoločnosti GEFCO Slovakia, s. r. o., so sídlom v Bratislave od roku 2004. V SR patrí medzi prvých päť logistických operátorov na lokálnom trhu. Spoločnosť má osemsto zamestnancov v trinástich pobočkách v Bratislave, Senci, Trnave, Leviciach, Strečne, Poprade, Košiciach, Kechneci, Haniske a vo Vyšnom Nemeckom.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom