Slováci môžu na dovolenku vycestovať i napriek lockdownu, bratislavské letisko funguje bez obmedzení

Letisko M. R. Štefánika v Bratislave
Letisko M. R. Štefánika v Bratislave. Foto: ilustračné, SITA/Branislav Bibel

Letisko M. R. Štefánika v Bratislave napriek lockdownu na Slovensku naďalej funguje tak ako doteraz. A to v režime kontroly podmienok pred odletom na základe nariadení jednotlivých krajín a pokynov leteckých spoločností, ktoré dané spojenia prevádzkujú. Plánované lety sú aktuálne v prevádzke podľa platného letového poriadku na zimné obdobie 2021/2022.

Cestovanie do aj zo zahraničia je tak stále možné. „Letisko Bratislava naďalej postupuje na základe opatrení pre oblasť civilného letectva, ktoré nariadil Útvar vedúceho hygienika Ministerstva dopravy a výstavby SR, a ktoré nateraz zostávajú pre nás záväzné,“ informuje letisková spoločnosť na svojom webe.

Vypĺňať treba elektronický formulár

Všetky náležitosti, ktoré musí cestujúci v súvislosti s pandémiou COVID-19 spĺňať pred vstupom do krajiny, má každá letecká spoločnosť uvedené na svojich webových stránkach.

Cestujúci sú tiež povinní vyplniť elektronický formulár PLF na webovej stránke ministerstva dopravy a registrovať sa na portáli korona.gov.sk/ehranica. Podmienky vstupu do jednotlivých krajín sveta si treba pred každým letom overiť na stránke ministerstva zahraničných vecí.

„Naďalej pre nás kľúčovou zostáva ochrana zdravia cestujúcich, preto bude letiskový personál pokračovať pri vybavovaní cestujúcich osôb na príletoch aj odletoch tak, aby sa od nás letecky bezpečne dostali tam, kde potrebujú, Zároveň budeme v prípade akýchkoľvek zmien verejnosť včas informovať,“ uviedol generálny riaditeľ bratislavského letiska Dušan Keketi s tým, že v prípade akýchkoľvek zmien budú verejnosť včas informovať.

Cestujúci by mali sledovať weby aeroliniek

Letecké spoločnosti v prípade zrušenia letu z dôvodu nepriaznivej epidemiologickej situácie v spojitosti s koronavírusom zasielajú cestujúcim e-mailom informácie o ďalšom postupe.

Viac o téme: Koronavírus

Podľa letiska dopravcovia spravidla ponúknu vrátenie ceny za letenku, alebo zmenu rezervácie letenky na iný dátum či do inej destinácie, prípadne vrátenie sumy za letenky formou poukážky, ktorú je možné využiť na kúpu ďalších letov v rámci siete svojich liniek v budúcnosti. „Radíme preto cestujúcim, aby sledovali jednotlivé webové stránky leteckých spoločností,“ podotklo letisko.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Viac k osobe Dušan Keketi
    Firmy a inštitúcie Letisko M. R. Štefánika