Slovak Lines očakáva najväčší nápor na autobusovej linke medzi Bratislavou a Viedňou

Slovak Lines - linka Viedeň
Autobus spoločnosti Slovak Lines na linke do Viedne. Foto: slovaklines.sk.
Slovak Lines chce počas majstrovstiev sveta v hokeji posilniť dopravu podľa aktuálnej situácie. RegioJet vypraví sedem špeciálnych dodatočných vlakových spojov z Bratislavy do Prahy.

Spoločnosť Slovak Lines, a. s., počas majstrovstiev sveta (MS) v hokeji na Slovensku očakáva najväčší nápor cestujúcich na medzinárodnej autobusovej linke Bratislava – letisko Schwechat – Viedeň. Dopravu v čase šampionátu posilní podľa aktuálnej situácie.

„Zahraničných cestujúcich však motivujeme k tomu, aby si kupovali lístky s predstihom. Na základe počtu predaných lístkov totiž vieme pridať vopred posilové autobusy na konkrétne časy,“ informovala agentúru SITA hovorkyňa Slovak Lines Eva Vozárová.

V súčasnosti premáva z Bratislavy na viedenské letisko 25 autobusových spojov spoločnosti, vrátane siedmich zrýchlených. „Keďže časť šampionátu bude prebiehať v Košiciach, očakávame aj presuny hokejových nadšencov z Bratislavy našimi autobusmi na letisko Schwechat a odtiaľ letecky do Košíc. Dlhodobo komunikujeme aj s letiskom, aby bola informačná podpora cestujúcich na čo najvyššej úrovni,“ uviedla Vozárová.

Pripravili sa vopred

Slovak Lines predáva cez svoju webstránku aj lístky na autobusovú linku Bratislava – Košice. Ako dopravca poznamenal, na majstrovstvá sveta v hokeji sa pripravoval zodpovedne a s výrazným časovým predstihom.

„Spolu s Medzinárodnou hokejovou federáciou IIHF nielenže zvyšujeme informovanosť fanúšikov, ale aj zdôrazňujeme potrebu včasného zakúpenia cestovných lístkov pre jednotlivé autobusové spoje,“ poznamenala hovorkyňa Slovak Lines.

BID: Cestujeme po novom
Foto: SITA/Branislavo Bibel

Fanúšikovia môžu okrem diaľkových liniek využiť aj prímestskú autobusovú dopravu v Bratislavskom kraji. Aj tú prevádzkuje Slovak Lines. Napríklad denné lístky platia v Integrovanom dopravnom systéme v Bratislavskom kraji, zahŕňajúcom popri prímestských autobusoch aj mestskú hromadnú dopravu a železničnú dopravu.

Pri pokladniciach Autobusovej stanice Nivy v Bratislave je infostánok, ktorý vznikol v spolupráci s organizáciou Bratislava Tourist Board a je v prevádzke od 10:00 do 19:00.

Mimoriadne vlaky vypraví aj RegioJet

Spoločnosť RegioJet vypraví počas MS v hokeji sedem špeciálnych dodatočných vlakových spojov Sport Express. Bud na trase Bratislava Nové Mesto – Bratislava Hlavná stanica – Brno – Pardubice – Praha.

Ako dopravca informoval agentúru SITA, vlaky s kapacitou viac než tristo miest sú určené na prepravu hlavne fanúšikov po skončení zápasov v B-skupine v Bratislave. V tejto skupine hrajú aj reprezentácie Česka, Rakúska.

Odjazd vlaku zo stanice Bratislava Nové Mesto, ktorá je bližšie k Štadiónu Ondreja Nepelu, je plánovaný o 23:18, z Hlavnej stanice o 23:26 a príjazd do Prahy o 3:15.

„V prípade predĺženia zápasu budú mať spoje posunutý čas odjazdu tak, aby fanúšikovia pohodlne stihli dostať sa na stanicu Nové Mesto k odchodu spoja,“ uviedol hovorca RegioJetu Aleš Ondrůj. Cestujúci budú o zmene času odjazdu vlaku informovaní SMS správou.

Foto: RegioJet.

Dopravca tiež posilní kapacitu autobusov na trase Praha – Brno – Bratislava a späť. Fanúšikovia môžu využiť tiež pravidelné vlakové a autobusové spoje RegioJetu, ktoré spájajú Českú republiku s Bratislavou osemkrát denne a Prahu s Košicami trikrát denne v každom smere.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie RegioJetSlovak Lines