Slovak Lines počas majstrovstiev prepravil medzi Bratislavou a Viedňou skoro o polovicu viac cestujúcich

Slovak Lines - linka Viedeň
Autobus spoločnosti Slovak Lines na linke do Viedne. Foto: slovaklines.sk.
Autobusový dopravca prijal mimoriadne opatrenia na zabezpečenie prepravy ľudí aj medzi Bratislavou a Košicami. Výrazný nárast počtu cestujúcich je však podľa firmy spôsobený najmä posilnením najfrekventovanejšej linky Bratislava – Viedeň a späť.

Spoločnosť Slovak Lines, a. s., počas majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji na Slovensku prepravila na autobusovej linke medzi Bratislavou a Viedňou skoro o polovicu viac cestujúcich ako v tom istom období minulého roka.

Autobusový dopravca prijal mimoriadne opatrenia na zabezpečenie prepravy ľudí aj medzi Bratislavou a Košicami. Výrazný nárast počtu cestujúcich je však podľa hovorkyne Slovak Lines Evy Vozárovej spôsobený najmä posilnením najfrekventovanejšej linky Bratislava – Viedeň a späť.

„Správne sme odhadli zvýšené požiadavky zákazníkov na prepravu medzi hlavnými mestami oboch krajín. Majstrovstvá denne prilákajú nadšencov hokeja z rôznych krajín, no najmä Rusov, Švédov, Fínov, ale aj Kanaďanov a Američanov. K hladkému priebehu zrejme pomohlo aj zvyšovanie informovanosti fanúšikov a zdôraznenie potreby kúpiť si cestovný lístok vopred,“ povedala Vozárová.

Nasadzujú posilové spoje

Z Bratislavy na viedenské letisko Schwechat premáva bežne 25 autobusových spojov Slovak Lines, vrátane siedmich zrýchlených.

V súčasnom období však vďaka majstrovstvám sú niektoré spoje vypredané. V určitých hodinách je zároveň potrebné nasadzovať posilové spoje.

„Pred šampionátom sme cestujúcich motivovali k predbežnému nákupu cestovných lístkov, čo sa ukázalo ako správny postup. Pomohla nám aj analýza dát z webstránky a mobilnej aplikácie, vďaka ktorej kontinuálne zlepšujeme systém nákupu lístkov a vyhľadávania liniek,“ uviedla Vozárová.

Okrem mobilnej aplikácie je nákup lístkov možný aj cez webovú stránku dopravcu, ktorá je dostupná v štyroch jazykových mutáciách. V čase majstrovstiev sveta v hokeji je pri pokladniach Autobusovej stanice Nivy v Bratislave umiestnený aj infostánok, ktorý uľahčuje orientáciu a poskytne informácie všetkým fanúšikom.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Slovak Lines