Slovenská správa ciest bude vo veľkoplošných opravách ciest I. triedy pokračovať aj v roku 2022

cestári, oprava cesty
Foto: ilustračné thinkstockphotos.com

Slovenská správa ciest (SSC) bude vo veľkoplošných opravách ciest I. triedy pokračovať aj v roku 2022.

Zoznam a rozsah týchto opráv v budúcom roku zatiaľ nespresnila. „Zoznam úsekov sa finalizuje,“ potvrdil pre agentúru SITA hovorca štátnych cestárov Martin Guzi.

Ide o najväčšie opravy týchto ciest na Slovensku, za štyri roky v rámci nich obnovia viac ako sedemsto kilometrov úsekov približne za dvesto miliónov eur vrátane dane z pridanej hodnoty.

Cestári opravili o 25 úsekov viac

S veľkoplošnými opravami začali cestári v apríli 2021 a do decembra obnovili 75 úsekov ciest v celkovej dĺžke 283 kilometrov, teda o 25 úsekov a sto kilometrov viac, ako pôvodne plánovali.

Vo všetkých regiónoch Slovenska pritom opravili cesty skoro za 69 miliónov eur s DPH. Stavbári položili na cestách spolu viac ako štyri milióny štvorcových metrov ložnej a obrusnej asfaltovej vrstvy.

Obnovia zhruba pätinu ciest I. triedy

Na začiatku roka bolo na Slovensku v nevyhovujúcom a havarijnom stave takmer 1 300 kilometrov ciest prvej triedy, teda necelých 40 percent z ich celkovej dĺžky 3 300 kilometrov. Veľkoplošné opravy zabezpečia obnovu približne pätiny všetkých ciest prvej triedy.

Zhotoviteľmi stavebných prác sú združenie spoločností Eurovia SK a Doprastav, spoločnosť Skanska SK a združenie spoločností Cestné stavby Liptovský Mikuláš a MBM-Group.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Viac k osobe Martin Guzi
    Firmy a inštitúcie DoprastavEurovia SKSkanska SKSSC Slovenská správa ciest