Slovenské inovácie z leteckej dopravy vzbudili v Dubaji záujem, Doležal hovorí o prvých výsledkoch

182146806_292683635741252_5672946072356445900_n.jpg
Dôležitou témou utorkového rokovania ministrov dopravy a hospodárstva v Dubaji boli aj smart technológie. Foto: www.facebook.com

Pracovná cesta ministrov dopravy a hospodárstva do Dubaja priniesla podľa Andreja Doležala prvé konkrétne výsledky. Richard Sulík a Andrej Doležal sa v utorok 4. mája stretli s ministrom hospodárstva Spojených Arabských Emirátov.

Ako informoval prostredníctvom sociálnych sietí Andrej Doležal, Abdullaha Bin Touq Al Marriho zaujali najmä slovenské inovácie z oblasti leteckej dopravy. Dôležitou témou boli podľa slovenského ministra dopravy aj smart technológie a spolupráca pri rozvoji v cestovnom ruchu.

Spojené Arabské Emiráty vnímajú podľa ministra dopravy Slovensko ako veľmi relevantného partnera v oblasti kúpeľníctva a produkcie minerálnych vôd.

Celkom prirodzene prišla reč aj na pripravované Expo 2020 Dubai, ktoré očakáva až 30 miliónov návštevníkov z celého sveta a Slovensko tu bude svoje produkty a služby prezentovať v krásnom pavilóne. Spájanie myšlienok a vytváranie budúcnosti nie je iba heslo, ale reálny cieľ pri spolupráci na najvyššej úrovni. Preto sme navrhli zorganizovať druhé zasadnutie zmiešanej hospodárskej komisie u nás na Slovensku,“ dodal Andrej Doležal.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej DoležalRichard Sulík
Firmy a inštitúcie MDV Ministerstvo dopravy a výstavby SRMH Ministerstvo hospodárstva SR